Nikon Süper Telefoto Lenslerini Yeniledi

Nikon Süper Telefoto Lenslerini Yeniledi

Nikon Süper Telefoto lenslerinden 500mmf/4 ve 600mm f/4 modellerini güncelledi… İşte yeni modellere dair öne çıkanlar ve merak edilenler.

Yeni lensler önceki versiyonlara göre hafifleyerek kullanıcılarına ciddi bir ağırlık avantajı sağlamayı hedefliyor. her iki lenste lenslerin tanımlamalarında yer aldığı gibi “E” yani elektro manyetik diyafram kontrolüne sahip. Bu yeni elektronik diyafram kontrolü aradaki mekanik kontrolü kaldırarak daha hızlı ve daha stabil çalışan bir yapı sunuyor.

Nikkor AF-S 500mm f/4E ED VR 3090gram ağırlığa sahip önceki modelim ağırlığıysa 3880 gramdı. Yeni 600mm ise 3810 gram ağırlığa sahip, bu lenste önceki modeline göre 1450gram daha hafif.

Her iki lenste de ekstra düşük kırılmaya sahip ED elementlerle birlikte geliyor ve Nano kristal kaplama sunuyorlar. Bunlarında dışında Nikon için yeni sayılabilecek FL yani fluorite elementleri de bulunuyor. Lenslerin VR titreşim engelleme özellikleriyse 4 f/ durağa kadar titreşim azaltabiliyor. Lenslerin kullanım alanları düşünüldüğünde, zor koşullarda kullanıma dayanıklı şekilde üretilmişler Her iki lenste su-nem ve toz gibi ortam şartlarına karşı dayanıklı olarak üretilmişler.

Lenslerin fiyatları kendi sınıflarında normal sayılabilecek düzeyde. 500mm lensin fiyatı 10,299.95 USD 600mm ise 12,299.95 USD fiyata sahip. Lensler Temmuz ayıyla birlikte satışa sunulacak.

YORUM

Yorumlar 0