Nikon DX Format İçin 16-80 f/2.8-4E D VR Lensini Duyurdu

Nikon DX Format İçin 16-80 f/2.8-4E D VR Lensini Duyurdu

Nikon ileri seviye fotoğrafçılar için AF-S DX 16-80 f/2.8-4E D VR lensi tanıttı. Lens bir çok özelliğiyle öne çıkıyor. Lens 35mm format üzerinde 24-120mm eşdeğere sahip.

Lens Nikon APS-C gövdeler için tasarlanmış ve Nano Kristal kaplama, VR titreşim engelleme özelliği ve ED lens elementine sahip. Lensin VR sistemi 4 f/ durağına kadar titreşim engelleyebiliyor. Lensin minimum netleme mesafesi 37 santimetre. Lens Silent Wave Motor netleme motoruna sahip, bu yapı hızlı ve sessiz bir netleme performansı verebiliyor. Lensin optik yapısı 13 grupta 17 elementten oluşuyor, lensin diyafram yapısı 7 bıçaktan oluşuyor.

Lens Temmuz ayıyla birlikte 1069 USD fiyatıyla satışa sunulacak. Yeni 16-80 Nikkor lens bazı özellikleriyle önceki modellerden ayrılıyor. Lens bu aralıkta çok iyi sayılabilecek 2.8-4 arasında değişen diyaframa sahip.

Lensin en önemli detayıysa bir çok markanın kullandığı elektronik diyafram kontrolüne Nikon’da geçmeye başladı. Bu yeni elektro manyetik diyafram kontrolüyle daha hızlı tepki alınabiliyor ayrıca seri çekim durumlarında daha iyi bir pozlama kontrolü sağlayabiliyor.

YORUM

Yorumlar 0