iPad İçin Alternatif Uygulamalar

iPad İçin Alternatif Uygulamalar

Teknoloji dehası iPad’in alternatif kullanım alanlarına, birbirinden ilginç ve profesyonel uygulamalar ekseninde göz atacağız.

Apple’in devrim yaratan tablet bilgisayarı iPad, şüphesiz tüm dünyayı saran bir fenomen. iPad’de kullanılabilen yaklaşık bir milyonun üzerinde uygulama içinde “her kesimden kullanıcıya” uyarlanmış uygulamalar bulabilmek mümkün. iPad’in kullanım sahası on binlerce farklı kategoriye göre uygulamalar içeriyor; bu uygulamalar içinde alternatif kullanım alanları da mevcut. Örneğin inşaat mühendisleri, mimarlar, grafik tasarımcılar ya da bir ameliyata giren uzman doktorlara özgü yüzlerce farklı uygulama tüm dünyada yoğun şekilde ilgi görüyor. Bizlerde Türkiye’de ilk kez teknoloji dehası iPad’in farklı kullanım türlerine değiniyoruz. İşte karşınızda iPad için alternatif uygulamalar.

The Merck Manual

The Merck Manual

iPad, bilgiye her an ihtiyaç duyabilen sağlık çalışanları için geleceğin tanımını ifade ediyor. Artık ulaşılması çok zorlu ve karışık bilgiler pratik iPad uygulamaları ile doktorların elinin altında. Doktorlar için geliştirilen uygulamalar arasında ilk akla gelen ise oldukça kapsamlı bir yapıya sahip olan The Merck Manual. Apple tasarım ödülüne layık görülen uygulama; doktorların yanı sıra tıp eğitimi gören öğrenciler için de birinci sınıf bir başvuru kaynağı özelliği taşıyor. Hastalık semptomları hakkında detaylı ve güvenilir bilgilerin yer aldığı The Merck Manual’de hastalıklarla ilgili bölümlerin yanı sıra çeşitli konular da yer alıyor.

Bu bölüm ve konular sayesinde bilgi almak istenilen semptom hakkında birçok alt kategoriye ulaşarak hasta hakkında detaylı bulgulara ulaşılabiliyor ya da merak edilen tıbbi konu hakkında merak edilen bilgiler elde edilebiliyor. Tüm veriler, sağlık uzmanları tarafından oluşturulmuş durumda. Uygulamanın neredeyse tüm algoritmaları muazzam düzeyde başarılı. Konu başlıklarına çok hızlı bir şekilde göz atılabiliyor. Uygulama içinde Merck Manual Index adlı bir sekme bulunuyor.

Bu sekme ile on binlerce farklı tıbbi terime ulaşıp açıklamaları elinizin altında taşıyorsunuz. Kolaylıkla okunabilmesi için metin boyutları kişiselleştirilebiliyor. Favori konular bookmark’a taşınabiliyor. Herhangi bir konu için bilgi paylaşımında bulunabilmeniz için e-posta ile veri gönderebiliyorsunuz. Ayrıca şarj bitmesi ya da acil bir durum nedeniyle kapatılan uygulama durumuna karşı bir çözüm olarak en son göz attığınız konu hafızada saklanıyor. Uygulamanın Wi-Fi bağlantısı gerektirmediğini de belirtelim.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Fiyat: 34.99 $

Engineering Professional

Kimya, inşaat, çevre, su ve mekanik mühendisleri için dizayn edilen Engineering Professional, bütün formüllerin adeta iPad’inizde yaşam bulduğu bir uygulama! Herhangi bir mühendislik bölümü öğrencisi ya da mezunu için ideal olduğu aşikar olan uygulama, 650’nin üzerinde formül üzerinde çalışıp hesaplamalar yapılabilmesine olanak tanır. Buna ek olarak 100’ü aşkın formül için kapsamlı dönüştürmeler mevcuttur. Tüm formüller kaydedilebilir ve kolayca erişilebilir. İsterseniz e-posta ile bulgularınızı paylaşabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Fiyat: 11.99 $

Room Planner Home Design

İç mimarlar için geliştirilen etkileyici bir uygulama. Bir ev ya da ofisin projesini gerçekçi zemin planları ile birkaç dakika içinde 3D modelleme biçiminde oluşturuyorsunuz. Tabi bunun için matematiksel zeka ve iç mimarlık eğitiminin sonuçlarına ihtiyaç duyulacak kadar bilgi gerekli. Daha sonra ise size özgü “profesyonel” hayal gücünüz devreye giriyor. Odalara mobilya, dolap, kapı, pencere ve diğer ev unsurlarını yerleştirip dilediğiniz gibi düzenliyorsunuz.

Eşyalar ve odaların grafik kalitesi üst düzeyde. Üstelik iç mimarlığa dair tasarım öğeleri kapsamlı şekilde genişletilmiş; örneğin farklı süslemeler, değişik renkler, dokular, malzemeler iPad’inizde ve tam olarak sizin hizmetinize sunulmuş durumda. Her şeyin 3 boyutlu olması da dikkat çekici bir detay. Üstelik tüm bunlar ücretsiz bir uygulama ile size sunuluyor.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz

Concepts

Concepts

Yeni iPad, beraberinde görsellikle ilgili özellikleri yüksek çözünürlüklü ekranı ile çarpıcı bir şekilde bizlere sunmuştu. Consept adını adlı uygulama, cihazın üzerinde çarpıcı kreasyon ve çizimleri her pikseli etkin şekilde kullanarak hazırlamanızı sağlıyor. Uygulama temel olarak teknik çizimleri hassasiyet ile birleştirerek sanatsal niteliği yakalama üzerine çalışanlar için iyi bir opsiyon. Çoğu çizim uygulamaları farklı kalem türleri veya fırçalarını bizlere sunmakla beraber Consept adlı uygulama, net ve kullanışlı bir tasarım uygulaması olarak dikkat çekiyor.

Minimalist bir araç çubuğuna sahip olan Consept’in gereksiz kalabalıkları öteleyerek tasarım meraklısını arayüze odaklaması ise bir diğer artı puan. Hazırlanan hassas çizimlerin ne kadar pürüzsüz ve net olduğunu çalışma alanını yakınlaştırdığınızda net olarak görebileceğiniz Consept’i çizim konusunda uygulama arayanlara tavsiye ediyoruz.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz

Physc Notes 2

Physc Notes 2

Özellikle ruh sağlığı uzmanları için tasarlanan ama aile hekimleri, acil bölüm uzmanları, hemşireler ve tıp öğrencileri açısından da kullanılabilir bir uygulama olarak nitelendirebiliriz Psych Notes 2’yi. Literatüre dayalı profesyonel bilgiler içeren üstelik çeşitli notlar kaydedebildiğiniz bir uygulama olduğunu belirtmekte fayda var. Özel notlar hazırlayabiliyorsunuz, hatta hastaların iletişim bilgilerini kaydedebiliyorsunuz. Bir hastayla ilgili tüm bilgileri, semptom ve tedavi süreçlerini bir dakikadan kısa sürede kaydedebildiğinizi, değişikliklerle sürekli güncellediğinizi ve bunları sürekli yanınızda, güvenle taşıdığınızı düşünün. İşte Physc Notes 2 bunu size sağlıyor.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz

Aksesuar Önerisi: Architect Stylus

Tasarımcılar için özel olarak geliştirilen Architect Stylus kalem, jet motorlarında ve rüzgar tribünlerinde kullanılan birinci sınıf alüminyum kaplamaya sahiptir. Ergonomik tasarımındaki stil sahibi görünümünün detayları da dikkat çekicidir. Maksimum kolaylıkla en doğru şekilde yazıp en pürüzsüz şekilde çizebilmeniz için geliştirilmiş 0.7mm silikon kauçuk ucu ise üst düzey üstelik sessiz bir kullanıma olanak tanır.

YORUM

Yorumlar 0