Karşınızda iPhone İçin DxO ONE’ın Fiyat ve Özellikleri

Karşınızda iPhone İçin DxO ONE’ın Fiyat ve Özellikleri

iPhone için DxO ONE adlı görüntüleme cihazı duyuruldu, 20.2 megapiksel sensöre sahip cihaz, az ışıklı ortamlarda dahi yüksek kalite vermeyi hedefliyor. Yaptığı testlerle çok eleştirilen ve bir çok kullanıcının sensör test sonuçlarını merakla beklediği bir cihaz, Don Kişot olarak da anılıyor.

Cihaza Don Kişot dememizin sebebi yalnızca iOS tarafında çalışıyor olması. DxO One üzerinde 32mm eşdeğerinde f/1.8 diyaframa sahip geniş açı lensle geliyor. DxO One akıllı cihazlarınızın üzerinden ücretsiz uygulamasıyla kullanılabiliyor.

DxO ONE ve iPhone 6

Aygıtın Sony OX serisinden farklı fiziksel bir bağlantıya ihtiyaç duyması. Fiziksel bağlantı aradaki gecikme süresini en aza indiriyor. Ayrıca farklı açılardan daha iyi çekim yapabilmek için 60 derece yukarı ve aşağı hareket edebilen bir yapıda. Üzerinde deklanşör tuşu, çekim bilgilerinin görülebildiği LCD ekran ve microSD kart girişi bulunuyor.

DxO ONE

Öte yandan 1080/30p video kaydı yapabilen cihaz, slow motion videolar için 720p 120fps kalitede videolar da çekebiliyor. Fotoğraf tarafındaysa RAW formatta görüntü kaydedebiliyor. DxO One Eylül ayıyla birlikte 599 USD gibi bir rakamla satışa sunulacak. Cihazla birlikte normalde ücretli satılan DxO OpticsPro ve DxO FilmPack ücretsiz olarak geliyor.

YORUM

Yorumlar 0