Evde Daha İyi Mobil İnternet Bağlantısı İçin 5 Öneri

Evde Daha İyi Mobil İnternet Bağlantısı İçin 5 Öneri

Akıllı telefon ve tabletinizin evdeki mobil internet bağlantı performansından memnun değilseniz harika ipuçlarımız var! Bu tavsiyeler tam size göre…

1+1, 2+1, 3+1 ya da stüdyo… Yaşam alanlarınızın farklı bölümleri vardır ve amaç ihtiyaçlara özel alanlar sağlamaktır. Örneğin uyumak için yatak odası, TV ya da yakın dostlarla PlayStation 4 keyfi söz konusu olduğunda salon. Peki bu yaşam alanları arasında gezindiğinizde telefon veya tabletinizin düşen internet verimi sizi rahatsız eden konular arasında olabilir mi? Yanıtınız evet ise size birkaç önerimiz var.

Modem

1. Kabloları kontrol edin

İnternet bağlantısı için bir kablo şebekesine ihtiyaç vardır. Bu ağ, modeme bağlantı için gerekli teknolojiyi sağlamayı amaç edinirken kimi zamanlarda fark ettirmeden düşen verimi ile sinsice akıllı cihazınızı etkileyebilir. Cihazınızın kablosuz bağlantı özelliği açık olduğunda internet bağlantısı kopuyorsa modeminize bağlanan kabloları kontrol etmenizde fayda var. Kablolar ezilmiş olabilir, modeme takılan kısımları gevşemiş ya da hafif çıkmış da olabilir. Birkaç dakikanızı ayırıp kablolara göz atın.

2. İyi bir modem kullanın

Belki de modeminiz artık emekli olması gereken yaştadır. Evet, belki de demeyin; bunu bilmek için müneccim olmaya gerek yok. Modeminiz 2004, 2005 yıllarında beri kullanılıyorsa performansı ister istemez düşecektir. Teknolojisi eskimiş durumdadır, ayrıca yıpranmış ve yorulmuştur. Uzun yıllar size internet sağladıktan sonra artık saygı ile aranızdan ayrılmasına izin verin. TP-Link gibi önde gelen firmaların modemlerinden birine terfi edin.

Asphalt 8

3. Kapıları açın!

Yapılan bilimsel araştırmalar evdeki kapıların, odaların biçimlerinin kablosuz internet performansını etkilediğini ortaya koyuyor. İnternet kaynağına yakın olunduğunda daha hızlı açılan internet sayfaları, evin içinde bir iki kapı aralandıktan sonra sizi çileden çıkarabiliyor. İşte bunun nedeni odaların şekli ve kapılar. Oda şekilleri konusunda yapılabilecek bir şey yok ama kapıların kapatılı olması internet sinyalleri üzerinde ‘az da olsa’ engel teşkil ediyor. Bu nedenle bulunduğunuz yer ile modem arasında kalan mesafede kapıları mümkün olduğunca açık tutun.

4. Modem konumlandırması

Modemin konumlandırılmasının evin içinde daha merkezi noktalarda olması, internet sinyallerinin mobil cihazınıza daha doğrudan erişimini sağlayacaktır. Evinizde daha çok salonda ya da kendi odanızda vakit geçiriyorsanız modemin de bu odalarda olmasına dikkat edin.

5. Wi-Fi menzil genişletici kullanın

Özellikle geniş evler için Wi-Fi menzil genişletici, kablosuz yaşamın kurtarıcılarından. Bu aygıtlar, evinizdeki modemin kapsamını genişletmeye yarıyor ve uygun fiyatları seçenekleriyle dikkat çekiyor.

TP-LINK 3G Modem WiFi

Modem yoksa pratik bir çözüm var!

TP-LINK 3G yönlendiriciler, içlerine 3G özellikli bir SIM kart takılarak kullanılıyor. 3G üzerinden 10 kişi ve/veya 10 cihaz, oluşan ağa bağlanabiliyor ve operatörlerin sunabildiği 3G hızına bağlı olarak 21.6Mbps indirme ve 5.76Mbps yükleme hızlarına ulaşabiliyor.

Çok küçük boyutları ve şık tasarımları ile her yere kolaylıkla taşınabilen bu ürünler, aynı zamanda modeline göre 7-26 saat şarj edilmeden çalışabiliyorlar. TP-LINK 3G yönlendirici modelleri arasında yer alan M5250 ve M5350, siyah, yuvarlak hatlı kasası ile IF! Tasarım Ödülü’ne de sahip.

YORUM

Yorumlar 0