Apple HomeKit Cihazları Satışa Sunuldu

Apple HomeKit Cihazları Satışa Sunuldu

iOS cihazları için geliştirilen ve bu aygıtlarla kontrol edilebilen ev odaklı Apple HomeKit cihazlarının satışına ABD’de başlandı. Üçüncü parti üreticilerin imzasını taşıyan yeni aygıtlar şöyle;

Lutron Caséta Smart Bridge- Akıllı aydınlatma odaklı bu aygıt ile evin ışıkları sesli komutlarla açılıp kapatılabiliyor. Siri ile gelen Lutron Caséta Smart Bridge’in fiyatı 229,95 dolar şeklinde. Ecobee- Sıcaklık kontrolü için geliştirilen bu aygıt, sensörler vasıtasıyla evin ısı kaybını önlüyor. Fiyatı ise 249 dolar olarak açıklandı.

Apple HomeKit

iHome iSP5 SmartPlug- iHome’un bu ilginç aygıtı bir tür priz. Ancak tek yeteneği cihazların şarj kablosuna ev sahipliği yapmak değil, onun sayesinde fandan aydınlatmaya birçok farklı ev unsuru iOS cihazlar üzerinden yönetilebiliyor. Elgato Eve- Ev için geliştirilen bu dahihane fikir ile örneğin kapının açık olduğunu ya da pencerenin aralık şekilde kaldığını bildirimlerle öğrenebiliyorsunuz. 220 dolar fiyatlı aygıt, Apple HomeKit ürünleri arasında en çok dikkat çekenlerden biri.

Insteon Hub- 150 dolar fiyat etiketi ile gelen bu aygıt, LED aydınlatmaların iPhone, iPad üzerinden yönetimini mümkün kılıyor. Temmuz ayı itibariyle satışlarına başlanan ürünlerin Türkiye’de satılıp satılmayacağı haber yayına hazırlandığı sırada netlik kazanmamıştı.

YORUM

Yorumlar 0