Land Rover Marka SUV’ları Kontrol Eden Uygulama

Land Rover Marka SUV’ları Kontrol Eden Uygulama

İngiliz otomobil üreticisi Land Rover, SUV adını alan araç segmentinde yer alan modelleri için mobil uygulama geliştirdiğini duyurdu. Henüz prototip aşamasında olduğu belirtilen çalışmalar, aracın yolda kaldığı durumlarda dışarıdan yönetilmesini sağlıyor.

Arazi araçlar ile tanınan Land Rover, yeni mobil uygulaması ile araçlarının 17km/s hıza kadar hareket edebilmesini, yön değiştirebilmesini sağlayan fren fonksiyonuna da olanak tanıyor. Tek başına arazide yolda kalan araçların, sahipleri dışarı çıkıyor ve akıllı telefonlarındaki uygulama sayesinde Land Rover marka SUV’larını çamurdan, bataklıktan çıkarmaya çalışıyorlar. Bu parlak fikir, Wi-Fi teknolojisi ile araç-akıllı telefon entegrasyonu üzerinden sağlanıyor.

Kendi kendine giden, park eden araçlardan sonra bir otomobilin tıpkı oyuncak bir uzaktan kumandalı araba gibi kontrol edilebilmesinin önünü açan prototip, tamamlandığında Land Rover için ciddi bir teknoloji atılımı söz konusu olacak.

Land Rover’ları Kontrol Eden Uygulama

Prensipleri ve detayları yavaş yavaş paylaşılmaya başlanan Land Rover’ı dışardan yönetmeye yarayan uygulama, henüz Google Play ya da App Store gibi mağazalardan indirilebilir forma sahip değil. Ayrıca uygulama mağazası aracılığı ile değil de başka bir metotla kullanıcılara ulaşması da söz konusu olabilir.

Tüm bu soru işaretlerinin uygulamanın tam manasıyla hazır olmasının ardından açıklık kazanacağını belirtelim.

YORUM

Yorumlar 0