Rekor Fiyatlı Leica Q Tanıtıldı

Rekor Fiyatlı Leica Q Tanıtıldı

Leica Q kod adı “Typ 116” olarak geçen tam kare sensöre sahip kompakt kamerasını duyurdu. Leica Q’nun en önemli detayı 24 megapiksel CMOS sensörü ve bununla gelen diğer detaylar. Yeni Q ikonik Leica detayları ve inovatif özellikleriyle dikkat ediyor. Açıkçası gelen bu detayların bir çoğu Leica için ilk denebilir.

Leica Q - 1

Leica Q kendi sınıfında diğer markalara göre en hızlı lensi sunuyor tabi söz konusu Leica olunca optik kalitesini sorgulamaya hiç gerek yok. Ayrıca bu lens AF yeni otomatik odaklama özelliğine sahip ve netlemeyi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Ayrıca lenste optik titreşim engelleme özelliği de mevcut.

Leica Q arka tarafında 3 inç boyutunda 1.04 milyon piksele sahip dokun matik bir ekranla geliyor.

Leica Q - 2

Optik vizör seven eski Leica kullanıcılarını biraz hayal kırıklığına uğratsa da yeni modelde dahili bir elektronik bir vizör kullanılıyor ve bu vizör tamı tamına 3.68 milyon piksele yakın bir çözünürlük sunuyor. Cihazda dahili flaş olmasa da harici flaş bağlayabileceğiniz hotshoe girişi bulunuyor. Öte yandan 1080p/60fps video çekebiliyorsunuz ve en son bombaysa Wi-fi özelliği.

Wi-fi’ı çok abarttığımızı düşünebilirsiniz ancak son dönemde ekranı olmayan dijital kamera üreten Leica için biraz fazla geldi bize. Cihazın fiyatıysa 4250 USD’lik fiyat etiketiyle farklı kesimleri hedeflediğini ortaya koyuyor.

Cihaz Leica Store, Leica Boutique ve Leica bayilerinde satışa sunulmuş durumda.

YORUM

Yorumlar 0