Haftanın Öne Çıkan iOS Oyunları (03 Haziran 2015)

Haftanın Öne Çıkan iOS Oyunları (03 Haziran 2015)

iOS oyunları dünyasında haftanın öne çıkan oyunlarını bir araya getirdik. Detaylı incelemeleri ile Pitfall!, The Silent Age ve diğerlerine yakından bakın.

Pitfall!

Atari’yi hatırlıyor musunuz? Yanıtınız evet ise 90’ların fenomen konsolundaki Pitfall’ı da anımsamanız olası. Bu ikon oyunun iPad versiyonunda da sizi oldukça başarılı bir heyecan fırtınası bekliyor.

Pitfall!

Sonsuz koşu türündeki iddialı oyunlardan biri olan Pitfall!, kamera açıları ile çarpıcı. Bir nebze de olsa Jetpack Joyride’ı anımsatan oyunda retro grafikler ve genel olarak sonsuz koşu türüne dair çok sayıda olumlu özellik bulunuyor. Diğer yeni oyunlar için okumaya devam edin.

Fiyat: Ücretsiz

The Silent Age

Bulmaca oyunları iPad ve iPhone için yükselen vakit geçirme trendleri arasındalar. Türün en trend oyunlarından biri ise The Silent Age. Oyunda sizi karşılayan ilk detay muazzam görsellik ve modern grafikler. Üç boyut hissini kendine has bir şekilde sunan The Silent Age’in konusu bir karakterin yönlendirilmesi ve çeşitli bulmacaları çözerek ilerlemek üzerine.

İpuçları toplanıyor ve aşamalar bir bir aşılıyor. Aşama demişken öyle zorlu konularla karşı kaşrıya değilsiniz-Elbette ilk başta!- oyun ilk etapta özel bir kapıdan girmek için mavi renkte giriş kartını bulmanız türünde konular içeriyor. Çeşitli odalara giriyor, insanlarla konuşuyor ve yapılması gerekenleri yapıyorsunuz.

The Silent Age

Türkçe dil desteği bulunmadığı için konuşmaların ve bazı bulmacaların çözümünde bazı iPad kullanıcılarına sorun yaşatabilir. Ancak bu sorunu aşmak da çok zor değil, akıllı telefonunuzda sözlüğü açık bırakın yeter. Oyunda bol miktarda sürpriz var, grafikler oldukça iyi ve konusu da aksiyon-spor türü hareketli oyunlardan ziyade bulmaca türünden hoşlanan kimseler için son derece başarılı.

Fiyat: Ücretsiz

Quetzalcoatl

Aztekçe’den gelen ismi ile App Store’da büyük bir fenomen adayı daha: Quetzalcoatl. Zeka oyunu kavramına apayrı bir bakış açısı, apayrı bir yıldız o. Arkadaşlarla beraber oynanabilecek bir oyun olduğunu da belirtmek gerek; çünkü bir zihin bu oyunun ilerleyen aşamalarının çözümü için yeterli olmayabiliyor, aslında sayı 3’e, 4’e çıktığında bile bazen aşamalar uzun dakikalar boyunca alt edilemeyen duraklara dönüşüyor.

Konusu mu? Açıkçası aklınızı, onun durmuş haldeki çok sayıda tembel noktasını harekete geçirmek için ideal bir konu ama tanımlaması da bir o kadar zor… Belki biraz zeka küpünü andırıyor ama kimi zamanlarda zeka küpünden biraz daha komplike faktörler sunuyor Quetzalcoatl…

Quetzalcoatl

Quetzalcoatl, size belirli bir alanda renklerin üzerine getirilmesi gereken toplar sunuyor. Alanın üzerinde hareket ettirdiğiniz bu toplar, çeşitli engellerle karşı karşıya ve sıralı oldukları ve sıralı şekilde hareket ettirildikleri için de bir tür zeka küpü etkisine sahipler. Zeka küpü oyununda olduğu gibi hareketler gerçekleştirip renkleri, aynı renkteki toplarla bütünleştiriyorsunuz.

Aşamaların oyunun başından itibaren sizi sürüklemesine tanıklık edebilirsiniz, hatta bu oyuna gerçekten kapılabilirsiniz ama belli bir noktada mutlaka kalakalkyorsunuz, ne yaparsanız yapın onu geçemiyorsunuz. Lütfen Quetzalcoatl’ı tavsiye ettiğimiz için kızmayın, biz de madur olduk, olmaya da devam ediyoruz ama bırakamıyoruz da… İyi oyunlar.

Fiyat: Ücretsiz

YORUM

Yorumlar 0