Hiperaktif Çocuğun Hışmı LG G4’ü İnceledik

Hiperaktif Çocuğun Hışmı LG G4’ü İnceledik

Merakla beklenen akıllı telefon LG G4, iddialı özelliklere sahip. İşte yılın en ateşli modellerinden biri hakkında merak ettiğiniz her şey.

Android dünyasının önemli merak konusu LG G4 geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Cihaz, ilginç bir şekilde deri arka kapakla gelirken, kapsamlı şekilde geliştirilen özellikleri ile iddiasını ortaya koydu. Şimdi tasarımından donanımına geçiyor ve özelliklerine yakından bakıyoruz.

LG G4 ekran

5.5 inçlik Quad HD (2560 x 1440 piksel) ekrana sahip LG G4’ün bu özelliği teknoloji detayları ile dikkat çekti. Cihaz ekranı, Quantum IPS Display adını alan form sayesinde LG G4 ekranı; canlı ve parlak renk sunumu ile kullanıcılarının yatay şekilde dahi ekranı net bir şekilde görebilmesi için optimize edilmiş durumda.

Donanım özellikleri

Modelin donanım yapı taşlarına bakıldığında HTC One M9 gibi amiral gemisi modellerin Snapdragon 810 tercihine karşın Snapdragon 808’in kullanıldığı görülüyor. LG, bu tercihin cihazın gerek kamera gerekse hız anlamında en iyi performansı sergilemesi için yapıldığına işaret ediyor. Özelliğin temelindeki faktörün ise LG G3 modelinde görülebilen ısınma problemlerinin LG G4’te yaşanmaması olduğu hakkında tahminler bulunuyor.

LG G4’te 3 GB RAM, Adreno 418 grafik, 3000mAh pil ve 32 GB dahili depolama kapasitesi ise diğer öne çıkanlar. Cihazın batarya depolama kapasitesi olarak tek opsiyon sunması ilginç bir tercih. Cihazın pilinin çıkarılabilir formda olduğunu da belirtelim. Ayrıca microSD kart desteği de tahmin edileceği üzere LG G4’ün özelliklerinden biri. Bu sayede 128 GB’a kadar ekstra depolama alanı sağlanıyor.

LG G4

Kamera ve diğer detaylar

LG’nin yeni amiral gemisi modelinde kamera özelliklerinde dikkate değer gelişmeler var. 8 megapiksel ön kameraya sahip modelin arka kamerası 16 megapiksel fotoğraf çekimi ve 4K video kaydına olanak tanıyor. LG G3’te arka kamera 13 megapiksel seviyesindeydi.

Yeni cihazda sensörün düşük ışık koşullarındaki net fotoğraf sunma teknolojisi de (Diyafram açıklığı) geliştirildi. G4’te f/1.8 diyafram açıklığı özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde örneğin gece çekimlerinde daha net fotoğraflar elde edilebiliyor. Görüntü sabitleme özellikleri sayesinde de hareketli anlarda daha net görüntüler elde edilebildiği iddia ediliyor. Elbette daha net sonuçları kısa süre içinde hazırlanacak LG G4 inceleme içeriğimiz gösterecek.

Son olarak LG G4, Android 5.1 Lollipop ve LG UX 4.0 arayüzü önyüklü halde kullanıcılara sunuluyor. Cihazın Türkiye satışlarına Mayıs ayı içinde başlanması bekleniyor.

YORUM

Yorumlar 1
  • comment-avatar
    ilker 7 sene

    Lg G4′ ün Türkiye satış fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgi var mı acaba ? Ne kadardan satışa sunulacak ?