Liverpool Temalı Akıllı Telefon: Xolo One Liverpool

Liverpool Temalı Akıllı Telefon: Xolo One Liverpool

Hintli akıllı telefon üreticisi Xolo, İngiliz futbol kulübü Liverpool FC temalı modelini satışa sundu. Bu ilginç ve spor dolu modele yakından bakın.

Futbolun beşiği İngiltere’de Liverpool, Premier Lig’in en köklü kulüplerinden biri. Hintli Xolo ise ülkenin kalburüstü akıllı telefon şirketleri arasında yer alıyor. 2014 yılında yolları, bir iş birliği anlaşması ile kesişen Liverpool ve Xolo’nun ortaklıklarının ilk sonucu ortaya çıktı.

Xolo One Liverpool adını alan Android Lollipop 5.0 yüklü akıllı telefon, Hindistan’daki futbola olan yoğun ilgiye karşılık vermek için piyasaya sunuldu. Oldukça da uygun bir fiyattan satışa çıkan akıllı telefonun Liverpool logolu arka kısmı ve arayüzündeki Liverpool tema ve animasyonları ise fark yaratan kısımlar arasında.

Xolo One Liverpool

Futbol kulübünün Hindistan’da da sevildiği gözönüne alındığında atılan bu teknoloji/futbol adımının finansal geri dönüşleri gayet iyi olabilir. Peki Hintli üreticinin modeli başka ülkelerde de satışa çıkacak mı? Elbette İngiltere’de de satılacak, ancak başka ülkelerde; örneğin Türkiye’de teknoloji raflarında yer alması pek olası görülmüyor. Belki e-ticaret faktörü ile edinilebilir.

Cihazın Liverpool temasının ön planda yer alması, elbette teknoloji özelliklerini bir nebze olsun geri plana itiyor, ancak ürünün giriş-orta seviye arasında nitelikler barındırdığını belirtmek gerekiyor.

Xolo One Liverpool özellikler oldukça düşük; 4,5 inçlik ekran, 1.3 GHz hızında işlemci, 1 GB RAM, 5 MP kamera ve 1700mAh batarya öne çıkan teknoloji yapı taşları. Cihazın teknolojisi çok fazla ön planda değil, yine de tasarımı ile dikkat çekmesi muhtemel.

Hindistan’daki satış fiyatı, dolar kuruna çevrildiğinde yaklaşık 100 dolara tekabül ediyor.

YORUM

Yorumlar 0