YouTube’un Tasarımı Değişiyor

YouTube’un Tasarımı Değişiyor

Popüler video paylaşım sitesi YouTube, masaüstü sürümünü kapsayacak şekilde tasarım değişikliğine gidiyor. Yeni tasarımın kısa süre içinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Google şirketlerinden biri olan YouTube, video paylaşımı denildiğinde akla ilk gelen platform. Uzun yıllara dayalı geçmişi ile akla gelebilecek hemen her konuda videonun yer aldığı sitenin tasarımı ise uzun yıllardır aynı. Google, son dönemde birçok farklı platformda (Android, Chrome OS, Android TV, vb) uygulamakta olduğu Material Design anlayışını, video paylaşım ağına entegre etmeye hazırlanıyor. İnce çizgiler, zarif buton ve renklerdeki yeni YouTube deneyiminin kısa zaman içerisinde kullanıma sunulacağı kaydediliyor.

Yeni tasarımında neler değişecek sorusunun yanıtı ise Material Design’ın incelikle işlenmiş detaylarında saklı. Öncelikle renklerde ağırlıklı olarak kırmızı ve siyahın yerini beyaz, mat gri ve az ama öz düzeydeki kırmızı alacak. Renkler çok daha zarif geçişleri de beraberinde getirecek.

Kullanıcılar için yeni bir görsel deneyim vaat eden video paylaşım platformunun önümüzdeki dönemdeki tasarımında öne çıkacak diğer detaylar arasında video ekranının ilerleme çubuğundaki inceleme ve videonun etrafındaki şeffaf butonlar da var. Yazı fontları ve çizgiler de de değişim gözlenecek.

YouTube'un değişen material designi

Platform, tasarımında çok daha modern bir görünüm sunacak. Material Design anlayışından ilham alınacak yeni tasarımı ile birlikte sade ve çok daha net bir görünüm sunacak. Kısa zaman içinde tasarımda değişikliklerin uygulamaya konulması bekleniyor. Testler devam ediyor. Bizler de video izleme platformuna dair gelişmeleri izlemeye devam ediyoruz.

YORUM

Yorumlar 0