Akıl Almaz Hafifliği İle Lenovo LaVie Z Satışta!

Akıl Almaz Hafifliği İle Lenovo LaVie Z Satışta!

150 gram civarındaki akıllı telefonlar ve 2.4 kg ağırlıktaki dizüstü bilgisayarlar uzun yıllardır karşımıza çıkıyor. Apple’ın MacBook Air serisinde 1 kg’a oldukça yakın bir dizüstü bilgisayar deneyimi sunuluyor.

Ultrabook’lar da yine 1 kg’a yaklaşma eğilimlerine sahipler. Ancak geçtiğimiz Ocak ayında öyle bir dizüstü bilgisayar tanıtıldı ki teknoloji dünyası hayretler içerisinde kaldı. Bu model Çin menşeili teknoloji şirketi Lenovo’nun 1 kg’nin altındaki ağırlığı ve inceliği ile dikkat çeken LaVie Z adlı modeliydi. Derken Apple bir kez daha devreye girdi ve 920 gramlık MacBook’u duyurdu. Ve en nihayetinde Lenovo’dan yanıt geldi!

Lenovo, 844 gram ağırlığındaki LaVie Z modelini satışa sundu. Dünyanın en hafif 13.3 inç ekrana sahip dizüstü bilgisayarı ünvanını elde eden bu model, sansasyonel bir şekilde hafif! Evet, 150 gramlık akıllı telefonlara hala uzak ama şimdiye kadar olmadığı kadar da yakın…

Lenovo LaVie Z modeli, iki farklı alternatifle geliyor. Bunlardan ilki standart LaVie Z, diğer ise dokunmatik ekrana sahip LaVie Z 360 Cabrio. Bir İtalyan otomobil ismi gibi değil mi? Peki bu modellerin özellikleri neler?

Lenovo LaVie Z

İki modeli birbirinden ayıran tek özellik birinin dokunmatik ekrana gelmesi. Onun haricinde donanım ve diğer detaylar ortak. 2304 x 1440 çözünürlüklü ekran, magnezyum-lityum alaşım kasa, 2.40 GHz hızında çalışan Intel Core i7 işlemcinin yanı sıra Intel ekran kartı, 8 GB RAM ve 256 GB SSD diğer özellikler. İşletim sistemi ise beklendiği üzere Windows 8.1

HDMI girişi, 2 adet USB 3.0 ve kart okuyucusuna sahip modelleri fiyatları ise Lenovo LaVie Z için 1500 dolar ve LaVie Z 360 Cabrio için 1700 dolar şeklinde. Elbette bu rakamlar ABD için geçerli, ülkemizdeki fiyatları 8 bin hatta 10 bin TL’lere ulaşabilir.

YORUM

Yorumlar 0