Nintendo Mobil Oyun Pazarına Girecek

Nintendo Mobil Oyun Pazarına Girecek

Dünyanın en önemli oyun şirketlerinden, Japonya merkezli Nintendo, akıllı cihazlar için oyun geliştireceğini duyurdu. 2015 yılına kadar ilk oyunun hazır olacağı ifade edilirken, 2017 yılına kadar ise oyun sayısının beşe çıkacağı bellirtildi. Bunun için oyun geliştiricisi Dena ile anlaşma sağlandı.

Şirketin CEO’su Satoru Iwata tarafından, finansal sonuçların açıklandığı toplantıda paylaşılan bilgilere göre 2017 yılına kadar beş adet mobil platform oyunu hazır olacak. Sayının az olması yönünde eleştiriler alınabileceğini kaydeden Iwata, oyunları destek ve geliştirme konusunda büyük efor harcanacağını, büyük ses getirecek oyunların tasarlanacağını kaydederek, oyun sayısının aslında gayet normal olduğunu vurguladı.

Satoru Iwata

Mobil oyunların konuları, ücretli olup olmadıkları, türleri hakkında herhangi bir ipucu paylaşılmazken, iddialı olduklarının söylenmesi ile yetinildi. Ayrıca oyunların halihazırdaki oyunların mobile uyarlanması şeklinde olmayacağı, beşinin de baştan tasarlanacağı açıklandı. Bunun için gerekli personelin işe alındığı bilgisi de yine belirtilenler arasında oldu.

Şirket, uzun bir aradan sonra kar açıkladı; yükselişte özellikle Nintendo DS satışlarının arması önemli bir etken. Buna ek olarak gelecekte iOS, Android temelindeki mobil oyunlara yönelik hedefler de oldukça yüksek. CEO, önümüzdeki süreçte mobil oyunlardan önemli gelirler beklendiğini de sözlerine ekledi.

YORUM

Yorumlar 0