Bittorent’teki Filmleri Apple TV İle İzlemek

Bittorent’teki Filmleri Apple TV İle İzlemek

Onun kullanım alanları aslında tahmininizden çok daha fazla! Bu konumuzda TorrenTV adlı uygulama sayesinde Apple TV ile film izlemenin pratik yollarını ele alacağız.

Televizyonların yaygınlığı tartışmasız biçimde yüksek. Her ne kadar izlenmeleri için ayrılan süreler her geçen yıl azalsa da(İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre her sene, bir öncekine göre yüzde 2 oranında) baş köşedeki konumları sağlam. Sadece yayın izlendiğinde, izleyicisini başta reklamlar olmak üzere boşa harcanan bolca zamanla karşı karşıya bırakan televizyonların kullanım şeklini değiştiren en iyi cihazların başında Apple TV geliyor.

Televizyonu daha verimli kullanmak isteyenler için oldukça başarılı bir çözüm olan Apple TV, iTunes dünyasındaki diziler, videolar ve daha birçok görsel olanağı pratik bir şekilde sunuyor. Ancak sınırları biraz değiştirmeye ne dersiniz? İşte bu konumuzda Apple TV’nizde TorrenTV adlı uygulamanın nasıl kullanıldığı ve ne gibi faydalar sağladığından bahsedeceğiz.

Apple TV ekran görüntüsü

Öncelikle TorrenTV, Apple TV’nin yanı sıra Linux ve Windows desteğine de sahip olan açık kaynak kodlu bir yazılım. ChromeCast ve Roku uyumluluğu bile var. Konumuza dönecek olursak Apple TV ile kullanımı son derece kolay. Öncelikle uygulamayı Mac ya da Windows bilgisayarınıza yüklüyorsunuz. Çalıştırdığınızda küçük, kare şeklinde bir kutucuk sizi karşılıyor. İzlemek istediğiniz videonun Torrent dosyasını işte bu kare şeklindeki kutuya sürüklüyorsunuz.

Elbette bu konunun temeli Torrent’le az da olsa haşır neşir olmak da yatıyor. Eğer Torrent’in nasıl bir şey olduğu bilmiyorsanız, Google üzerinden yapacağınız kısa bir araştırmayla bu uçsuz bucaksız dünyaya katılabilirsiniz. Bilgisayarınızda yaptığınız bu sürükle-bırak işleminin ardından uygulama, filmi ya da videoyu Apple TV’ye aktarıma başlıyor. İşte artık Apple TV’nizde Torrent’ten film izleyebilirsiniz. Apple TV’nizde bazı dosyalar açılmayabilir. Örneğin mkv uzantılı olanların izlenememesi gibi bir durum söz konusu.

YORUM

Yorumlar 0