Çalınma Tehlikesine Karşı Akıllı Pedal!

Çalınma Tehlikesine Karşı Akıllı Pedal!

Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte bisikletleri dışarı çıkarma vakti de geliyor. Ancak onlar, her zaman kötü niyetli kişilerin tehdidi altında. Zincirlerle bir yere bağlamak ise bisiklet hırsızlığının önüne geçmek için en çok kullanılan metot. Neyse ki devreye akıllı pedal sayesinde teknoloji girdi!

Connected Cycle adını alan teknolojik pedallar, bisikletlere takılıyor ve ardından da GPS bilgisini kaydediyorlar. Böylelikle bisiklet çalınsa bile nerede olduğu bilinebiliyor. Üstelik sadece sizin mahallenizde ya da şehrinizde değil, dünyanın neresinde olursa olsun. Bu teknolojinin ilham aldığı nokta araç-rakip sistemleri.

2015 Aralık’ta satışa sunulacak

2015’in sonunda satışa sunulacak bu akıllı pedal teknolojisinin tek özelliği güvenlik seviyesini artırması değil, aktivite takibi de yapabilen akıllı aygıt, ne kadar bisiklet sürüldüğünü  ve kaç kalori yakıldığını da kendi akıllı telefonunuzda görmenizi sağlıyor. Bunun için bir uygulama kullanılıyor.

‘Yeşil’ teknoloji

Akıllı pedal Connected Cycle’ın enerjisi ihtiyacı ise pedalların çevrilmesi ile sağlanıyor. Evet, bu fonksiyonel aygıtın enerji kaynağı sizsiniz. Enerji harcama tanımına motive edici bir yapı kazandıran özelik sayesinde siz ilerledikçe şarj olan bir teknoloji ile karşı karşıya oluyorsunuz. Yani oldukça ‘yeşil’ ve şirin bir aygıt Connected Cycle.

YORUM

Yorumlar 0