Wolfenstein: The Old Blood Çıktı

Wolfenstein: The Old Blood Çıktı

Yılın merakla beklenen oyunlarından Wolfenstein: The Old Blood, dijital ortamlarda 5 Mayıs 2015 tarihi itibarıyla çıkışını yaptı. Daha önce ön siparişlerine başlanan oyunun Steam gibi platformlarda büyük ilgi görmesi bekleniyor. Oyunun fiziksel baskısı (optik disk) ise 14-15 Mayıs’ta yayınlanacak.

FPS türündeki Wolfenstein: The Old Blood, aksiyon ve macera öğeleri ile dolu. Serinin önceki oyununda olduğu gibi yine Nazi ekseninde geçen oyunda, karakterinizle ilerleyip düşmanlarınızı alt etmeniz ve görevleri tamamlamanız bekleniyor…

Wolfenstein: The Old Blood

Bu kez çok daha ilginç düşmanlarla karşı karşıya kalacağınız oyunda karşınıza çıkan engelleri etkisiz hale getirmek için çok sayıda alternatif sizlerle. Örneğin kavga ederek, tekme atarak ya da onlar iterek, aşağı çekerek geçebiliyorsunuz. Atlama, sürünme gibi hareketler de yine oyunun oynanışında mevcut.

Ateşli silahlar ve bombalar ise en önemli yok edici gücünüz durumunda. Oyunda yeni silahları keşfetmek, mevcut silahlarınızı güçlendirmek yine türün klasiklerinden biri olarak en önemli unsurlar arasında. Yeni taktikler ve çok sayıda sürprizle gelecek olan oyunda multiplayer özelliği bulunmuyor.

Wolfenstein: The Old Blood (Oyun içi ekran görüntüsü)

Grafikler ve diğer detaylar

id Tech 5 motoru ile gelen oyunun, grafikleri ile göz doldurduğu yayınlanan videolarda görülmüştü.

Hangi platformlarda?

Windows PC, Microsoft Xbox One ve PlayStation 4 (PS4)

Yayıncı: Bethesda Softworks

Geliştirici: Machinegames

Sistem gereksinimleri:

Sistem Gereksinimleri (Wolfenstein: The Old Blood)

YORUM

Yorumlar 1
  • comment-avatar
    Osman Tepe 7 sene

    Çocukluğumun oynuydu. Hiç unutmam bir bölümde günlerce uğraşmış geçememiştim ve internet kafa de oynayan bir çocuk tan görerek geçmiştim. Yıllar sonra bu haberi görmek yüzümde minik bir tebessüme neden oldu 🙂