Samsung Tizen Store Açıldı

Samsung Tizen Store Açıldı

Samsung’un işletim sistemi Tizen, sonunda uygulama mağazasına da kavuştu. İşte yepyeni Tizen Store ve detayları:

Akıllı telefon ve tablet ürünlerinde işletim sistemi olarak Android tabanını tercih ettiği görülen Samsung, birçok akıllı saati ve bir adet de akıllı telefonunda (Samsung Z2) kullandığı Tizen işletim sisteminin marketini açtı. Tizen Store adıyla hayata geçirilen uygulama mağazası, Güney Koreli şirketin gelecekte kendi işletim sistemine sahip daha fazla aygıtla tüketicilerin karşısına çıkabileceği şeklinde yorumlandı.

Tizen işletim sistemi ile gelen Samsung, kendi ekosistemini iyiden iyiye büyütmek istiyor mu bu bilinmiyor, ancak Android işletim sistemine yönelik verilen ağırlığın pek de azalması en azından yakın vadede beklenmiyor. Peki Samsung’un bu yeni uygulama mağazasında neler var?

Tizen Store - Ekran Görüntüsü

Tizen Store’da The Game of Life, Battle Frogging II, Shark Dash, The Tries, Zombie Shatter, RPG Symhony of the Origin gibi çok sayıda oyun ve fotoğraftan, planlamaya kadar çeşitli uygulamalar bulunuyor. Uygulama sayısının pek fazla olmadığını belirtelim Örneğin 6 adet fotoğraf uygulaması bulunuyor Tizen Store’da.

Samsung’un yeni uygulama mağazasında 3 farklı Electronic Arts oyunu için yüzde 30 indirim kampanyası uygulanıyor.

Buraya tıklayarak siz de Tizen Store’a göz atabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0