Akıllı Telefonlar İçin Windows 10 Göründü

Akıllı Telefonlar İçin Windows 10 Göründü

Windows Phone kullanıcıları için 2015 yazının heyecan verici gelişmelere gebe olduğu biliniyor. Ülkemizde Nokia, HTC gibi markalar üzerinden ilgi gören işletim sistemi sürümünün versiyonu şu anda en fazla Windows Phone 8.1; ancak Windows 10 sürümü önümüzdeki süreçte kullanıcılarla buluşacak. İşte bu sürüme ilişkin detaylar da Microsoft tarafından kısa süre önce düzenlenen Build 2015 etkinliğinde paylaşıldı.

Outlook, takvim, fotoğraflar gibi uygulamaların detayları paylaşılırken, Hamburger Menu adını alan yapı da Microsoft tarafından gözler önüne serildi. Başlıklar aracılığıyla menülerin arasında gezinme, uygulamaların alt kısmındaki menüler sayesinde hızlı kullanım gibi yenilikler dikkat çekiyor. Windows Phone cihazlarda kullanıma sunulacak yeni mobil işletim sistemi sürümünün kullanıcılarına yeni ve çok daha pratik bir arayüz ve ilginç yenilikler sağlayacağı tahmin ediliyor.

Ne zaman yayınlanacak?

Arayüze dair tüm sonuçların Temmuz ayı içinde yayınlanacak son kullanıcı sürümü ile Windows Phone sahiplerine ulaşması bekleniyor. Şu anda herhangi bir beta aşaması da söz konusu değil. Yani önümüzdeki aylar, adeta yeni sürüme ilişkin ilk tanışma şeklinde olacak. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

YORUM

Yorumlar 0