Silent Hills’e Elveda!

Silent Hills’e Elveda!

Bir oyunun tarih sahnesinden çok ilginç bir şekilde silinişine tanıklık edildi. Oyun dünyasında büyük ses getirmesi beklenen Silent Hills, yayınlanmasına belki de rakak kala iptal edildi.

Oyun dünyasını şaşkına çeviren gelişmenin nedeni hakkında ne oyunun geliştiricisi Konami, ne oyunun artık birer ikon halini almış yönetmenleri Guillermo Del Toro ne de The Walking Dead’in başrol oyuncularından ve oyunun ana karakteri olan Norman Reedus’tan bir açıklama gelmiş değil.

Reedus sadece ‘hayal kırıklığına uğradım’ demekle yetinirken Konami ise ‘serüven başka oyunlarda devam edecek’ türünde ifadelerle kamuoyunu karşıladı. Ancak neden bilinmese de gerçek olan şu ki korku türünün en önemli yapımlarından biri olmasına kesin gözüyle bakılan Silent Hills, demo sürümü PlayStation Networks’teyken ve hakkında sayısız bilgi paylaşılmışken iptal edilmişti. Hayal kırıklığı büyük.

Silent Hills - Fotoğraf

Oyun dünyasında ‘hayatta kalma’ temasına sahip çok sansasyonel oyunlarla karşılaşılmıyor. Özellikle son yıllarda bu türe yönelik gelişmeler hiç iç açısı değil. Bazı önemli oyunlar piyasaya sürülse de korku türü büyük ses getiren bir yapıma aç. İşte tam bu noktada büyük umut bağlanan, oyun meraklıları tarafından da beklenene Silent Hills’in dağıtımının iptali kararı hayal kırıklığı yarattı.

Silent Hills - Fotoğraf 2

Bu arada Konami tarafından gelen iptal bildirgesinin sonrasında PlayStation Networks’te yer alan herkesin ücretsiz olarak indirebildiği demo versiyon da silindi. Oyun böylelikle dijital dünyadan daha tamamlanmadan kaybolmuş oldu. Siyah bir ay oldu Nisan ayı…

YORUM

Yorumlar 0