BlackBerry İsveç’teki Faaliyetlerini Noktalıyor

BlackBerry İsveç’teki Faaliyetlerini Noktalıyor

BlackBerry sözcüsünün yaptığı açıklama göre şirket, İsveç’teki operasyonlarını noktalamaya çok yakın. İş gücü konusunda şirketin küçülme planları devam ediyor.

Reuters’ta yer alan habere göre Kanadalı teknoloji şirketi BlackBerry, Kuzey Avrupa ülkesi İsveç’teki faaliyetlerini durdurmayı planlıyor. Şirket sözcüsünün verdiği demeçle gün yüzüne çıkan gelişme, ülkede 100 kişinin iş kaybı anlamına geliyor.

Şirket sözcüsü, ‘İsveç’teki ofislerimizin kapatılması düşünülüyor. Bu yaklaşık 100 çalışanı etkileyebilir, çalışanların sendikaları ile görüşmelere başladık’ ifadelerini bir e-posta ile iletirken söz konusu gelişmenin Avrupa’nın diğer ülkelerine yansıyıp yansımayacağı ise henüz bilinmiyor.

Operasyonlar devam edebilir

Eylül 2014’te resmi web sitesinde yer alan bilgiye göre şirket bünyesinde 7000 kişi vardı. Bu rakamın gittikçe düştüğü biliniyor. Ayrıca 2014 yılında toplam iş gücünün büyük kısmı ile yollar ayrılmıştı. Mali olarak zor zamanlar geçiren Kanadalı şirketin küçülme operasyonları İsveç’i de kapsayacak şekilde devam edeceğe benziyor. BlackBerry haberleri devam edecek.

YORUM

Yorumlar 0