Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2015 Kazananları

Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2015 Kazananları

173 bin 444 fotoğraf arasından yapılan seçimler sonucunda Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2015’in kazananları belli oldu. İşte o unutulmaz fotoğraflar:

Sekizinci kez düzenlenen Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2015’te (2015 Sony World Photography Awards) yarışmak üzere 171 ülkeden 173 bin 444 fotoğraf gönderildi. Dünyanın her yerinden profesyonel ve amatör fotoğrafçıların eserlerini paylaştığı prestijli fotoğraf yarışmasında kazananlar belli oldu.

Simon Norfolk - Kenya (En İyi Manzara Fotoğrafı)

Simon Norfolk tarafından Kenya’da çekilen eser Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2015 en iyi manzara fotoğrafı dalında zafere ulaştı.

Ruben Salgado - İspanya (En İyi Portre Fotoğrafı)

İspanya’dan yarışmaya katılan Ruben Salgado en iyi portre fotoğrafının sahibi oldu.

Seyahat, spor, still life, lifestyle gibi çok sayıda kazananların belirlendiği yarışmada en prestijli ödül olan L’Iris d’Or’un sahibi ise Ebola virüsünü konu edinen ABD’li John Moore’un objektifinden yansıyan kare oldu.

Ebola Crisis Overwhelms Liberian Capital (En İyi Dram ve Trajedi Fotoğrafı)

‘Ebola Crisis Overwhelms Liberian Capital’ adlı fotoğraf, Afrika ülkesi Liberya’da çekildi. 13 yaşındaki bir çocuğun merkezde olduğu çalışma, bölgedeki dram ve trajediyi dokunaklı biçimde yansıtıyor. Profesyonel ve tüm kazananlar 23 Nisan 2015 tarihinde Londra’da ödüllendirildi.

2016 Sony World Photography Awards için başvurular 1 Haziran 2015 tarihinde başlıyor!

YORUM

Yorumlar 0