Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge İçin Hedef Yüksek!

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge İçin Hedef Yüksek!

Samsung’un iki yeni akıllı telefonu Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge için hedeflenen satış rakamları dudak uçuklatacak cinste!

Samsung, tüketici elektroniği alanında dünyanın en önemli markalarından biri. Güney Koreli şirketin inovatif hamleleri de dikkatle izleniyor. Bu hamlelerden sonuncusunu geçtiğimiz aylarda İspanya’da tanıttığı Galaxy S6 Edge ile gösteren şirket, klasik Galaxy S6 modeliyle birlikte iki iddialı seçeneği tüketicilerin beğenisine sunmuştu.

Güney Koreli şirketin bu iki modelinden S6 Edge, çift kenar ekran teknolojisine sahip ilk akıllı telefon olmasıyla öne çıkarken fiyatıyla da çok konuşuldu. Örneğin Türkiye’de 3000 TL sınırına dayanan fiyat etiketiyle geldi bu model. Düz ekranlı Galaxy S6 ise nispeten daha düşük fiyat etiketi ile sahne almıştı.

Samsung Galaxy S6

Samsung’un yönetim kurulu başkan yardımcısı Kwon Oh-hyu ise Galaxy S6 ve S6 Edge’i tanıttıkları günden bu yana olumlu tepkiler aldıklarını, S serisinin en büyük satış rakamlarına ulaşacaklarından şüpheleri olmadığını ve ilk hafta itibariyle etkileyici rakamlar gördüklerini belirtmişti. Samsung’un yeni modelleri hakkında hatrı sayılır bir tahmin daha geldi. Buna göre yeni modelleri toplamda 70 milyon ünite satmayı başaracak.

70 milyon ünite!

20 milyon ünitelik ön sipariş rakamı ile dikkat çeken Android işletim sistemli modellerin toplamda 70 milyon barajına ulaşması oldukça iddialı bir tahmin anlamı taşıyor. Bu rakam, aynı zamanda Apple iPhone 6 modellerinin toplam satış rakamlarının da geride bırakılması anlamına geliyor.

Samsung, bakalım bu rakamlara ulaşmayı başarabilecek mi? Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

YORUM

Yorumlar 0