Sony Xperia Z4 Güvenlik Önlemleri İle Geliyor!

Sony Xperia Z4 Güvenlik Önlemleri İle Geliyor!

Yılın merakla beklenen Android’li akıllı telefonlarından Sony Xperia Z4, gelen son bilgilere göre yeni güvenlik özellikleri ile birlikte gelecek.

Sony’nin akıllı telefon segmentindeki en önemli serisi şüphesiz Xperia ZX. Xperia Z1 ve ardından Xperia Z2 ile önemli başarılara imza atan firmanın, Xperia Z3 modeli ise beklentilerin altında bir satış grafiği yakalamıştı. Bunun nedenlerinin başında ise öncülü Xperia Z2’nin tanıtımının üzerinden daha bir yıl bile geçmeden tanıtılması geliyordu. Şimdi sıradaki oyuncu ise Xperia Z4.

Japon teknoloji şirketinin bu iddialı serisinin son halkası, Android ekosistemindeki önemli modeller arasında yer alacak ve Türkiye’de dahil olmak üzere birçok pazarda ilgi görmesine de kesin gözüyle bakılıyor. Elbette bütün bunlar için fiyat etiketinin de beklentilerin üzerinde olmaması gibi bir beklenti beraberinde. Cihazın tanıtımına artık sayılı aylar kaldı ve bazı teknoloji nitelikleri de yavaş yavaş yüksek sesle basına sızdırılıyor.

Sızdırılan son konulardan biri Sony Xperia Z4’te parmak izi okuyucusunun yer alacağı yönünde. Bu özelliğin gelmesi ile birlikte kullanıcılar, şifre girmek yerine parmaklarını sensör bulundurulan butona (güç düğmesi üzerindeki) basarak cihazlarının kilidini açacak. Ayrıca güvenlik konusunda da önemli bir katma değer kazanacak yeni Sony akıllı cihazı.

Bu noktada dikkatlerden kaçmaması gereken detay ise sensörün güç düğmesinde nasıl yer alacağı. Bilindiği üzere Sony, bu akıllı telefon modelinde ön yüzde bir butona yer vermiyor; yanlardaki ve üstlerdeki fiziksel butonlar haricinde de cihazda fiziksel buton bulunmuyor. Yeni model ise güç düğmesine entegre edilecek parmak izi okuyucusu ile gelebilir ya da cihazın ön kısmına bir buton eklenebilir.

Tüm bunlar şimdilik birer söylenti, yani henüz resmi bir bilgi gelmiş değil; ancak Sony’de bu tür bir adımın atılacağına birçok otorite tarafından kesin gözüyle bakılıyor.

Xperia Z4 tanıtım tarihi

Sony’nin amiral gemisi olarak nitelendirilen akıllı telefon modelini kısa zaman içinde tanıtması bekleniyor.

YORUM

Yorumlar 0