iOS Mu Android Mi Daha İyi Tartışmasında Şişeler Konuştu!

iOS Mu Android Mi Daha İyi Tartışmasında Şişeler Konuştu!

ABD’nin Oklahama eyaletinde yaşanan olayda iki oda arkadaşının iOS ve Android cihazlar üzerine yaptıkları tartışma yüzünden birbirlerine bira şişesi ile saldırdıkları belirlendi. Olayın detayları inanılmaz.

Teknoloji dünyasında yıllardır yapılan tartışmanın en kötü sonucu olarak haberlere konu olan gelişme, ABD’nin suça meyilli eyaletlerinden Oklahama City’de gerçekleşti. Yerel radyo kanallarında ilk kez duyurulmasından sonra tüm dünyaya yayılan hayret verici olay, polis raporlarına göre iki oda arkadaşının Android ve iPhone hakkında konuşmasına dayanıyor. Bu konuşmada kısa zaman içinde tansiyon yükseliyor ve ikili birbirlerine bira şişeleri ile saldırıyor, kırık biralarla birbirlerini yaralıyorlar. Ayrıca adamlardan biri, diğerinin başında bira şişesi de kırıyor. Şiddetin doruklarına çıkılan tartışma, ikilinin hastanelik olmasıyla noktalanıyor.

Hayati tehlikeleri bulunmayan iki kişiden birinin başında bira şişesinin kırılmasından dolayı ciddi yaralanmalar olduğu belirtildi. Polis olayı araştırmaya ve detaylandırmaya devam ediyor. Ancak basına yansıdığı kadarıyla yaşanan bu olay, teknoloji dünyasında bir ilk. Bu haddeye gelene kadar tartışan iki kişinin sonunun hastanede bitmiş olması da inanılmaz ama gerçek.

Olay, özellikle ABD’de büyük ses getirirken çeşitli şakalara da konu oldu. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise “Windows Phone’un hakkını kim savunacak” oldu.

YORUM

Yorumlar 0