Yeni Apple TV Daha İnce Olabilir

Yeni Apple TV Daha İnce Olabilir

Apple adına Haziran ayındaki WWDC 15 etkinliği önemli bir kilometer taşı olacak. Şirketin 2015 sonundaki gerek yazılım gerekse donanım tarafındaki ‘önemli yenilikleri’ öncesinde düzenlenecek etkinlikte hem Apple ve Apple için yazılım geliştiren, çalışan kimseler bir araya gelecek hem de bir dizi yeniliğin duyurusu gerçekleştrilecek. Bu yeniliklerden birinin Apple TV hakkında olması yönünde bir beklenti bulunuyor.

iOS 9 ve OS X’in yeni sürümlerinin ilk emarelerine tanıklık edilecek WWDC 15 etkinliği kapsamında Apple TV’nin yenileceneği, farklı renkler ve özelliklerle geleceği yönünde bilgiler geliyor. Bunlardan en önemlisi ise Apple yeniliklerini önceden tahmin etme konusunda hatrı sayılır üne sahip kişilerden John Paczkowski imzası taşıyor. Paczkowski buna göre, Apple TV’de yazılım ve donanım açısından ciddi geliştirmeler teknoloji severleri bekliyor.

Siri iddiası

Apple TV’nin yeni versiyonunun Apple A8 işlemci ile güçlendirileceği, dahili hafızasının artırılacağı, yeni kumanda tasarımı ile geleceği gibi konulara eğilen Paczkowski, ayrıca yeni aygıtın App Store desteği ve Siri ile geleceğini düğündüğünü de görüşlerine ekliyor. Bu noktada eğer Siri cihaza yazılım tabanında dahil olacaksa bir de mikrofona sahip olacağını düşinmek doğru olacaktır.

Apple TV, 2012 yılından beri güncellenemedi ve fiyatı da Türkiye’de 269 TL (döviz kurlarındaki artış neticesinde-2015 başında 249 TL fiyat etiketine sahipti).

Güncelleme (12.06.2015)

Apple TV için MWDC 2015 etkinliğinde bir duyuru gelmedi. Sonraki büyük Apple etkinliği için tahmin edilen tarih ise Eylül ayının ikinci haftası. Bakalım önümüzdeki süreçte ne gibi sürprizler söz konusu olacak?

YORUM

Yorumlar 0