Twitter’dan iPhone’a Özel Güncelleme

Twitter’dan iPhone’a Özel Güncelleme

iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus sahiplerinin Slow-Mo videoları, artık Twitter’da herhangi bir değişim, görüntü kaybı olmadan yayınlanabilecek.

Twitter’a yavaş çekim video ekleme mümkün

Popüler mikroblog ağı Twitter, 2015 yılında video konusunda birçok geliştirme ile kullanıcıların karşısına çıktı. Vine gibi video paylaşım platformlarının gördüğü ilgi, Instagram’ın kısa süreli videoların yayınına destek vermesinin ardından bu konudaki paylaşımların rekor seviyelere ulaşması derken Twitter’da video kaydı gerçekleştirip direkt yayınlayabilme özelliği ile yakın zaman önce gelmişti. Yeni bir güncelleme ise video konusunda iPhone sahiplerinin yüzünü güldüreceğe benziyor.

Twitter yavaş çekim video

iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerindeki Slo-Mo videolar, Twitter’a yüklendiğinde ağır çekim özellikleri kayboluyor, videolar normal hızlarında kaydoluyordu. Yeni güncelleme ile birlikte artık Twitter’da Slo-Mo yani yavaş çekim videolar direkt olarak, herhangi bir değişme olmadan yayınlanabilecek.

Sanatsal videoları adeta her kullanıcının önüne sunan ağır çekim videolar, böylelikle dünyanın en çok kullanılan sosyal medya kanalında daha fazla yer alabilecek. Özellik şimdilik sadece Apple’ın en son akıllı telefon modellerini destekliyor, Android cihazlarda da yavaş çekim özellikleri bulunuyor ve yakın zaman içinde bu cihazlar için de ilgili desteğin gelmesi bekleniyor.

YORUM

Yorumlar 0