Apple Watch Ön Siparişleri Başladı

Apple Watch Ön Siparişleri Başladı

Apple, akıllı saat serisi Apple Watch için ön siparişleri almaya Amerika Birleşik Devletleri’nde yerel saatle 10:00 itibarıyla başladı.

Apple Watch ön siparişleri, Amerika Birleşik Devletleri’ne ek olarak 8 ülkede daha alınmaya başlıyor. Online olarak alınan ön siparişlerin sonrasında Apple Watch sahiplerinin akıllı saatlerine kavuşma tarihi de belli. İlk teslimatların 24 Nisan’da başlayacağı açıklanmıştı.

Apple Watch için kaç kişinin ilk günden ön sipariş verdiği henüz bilinmiyor, ancak ön siparişlerde herhangi bir sorunun yaşanmadığı belirtiliyor. Apple.com sitesinde de herhangi bir çökme durumu ile karşılaşılmadı. Aslında bu durum ön siparişlerin çok da sansasyonel boyutlarda olmadığı şeklinde yorumlara neden oldu.

Apple Watch

Apple Watch için teslimat ve doğrudan satışların başlayacağı tarih olan 24 Nisan ise kuşkuyla bakılan bir knuyu beraberinde getiriyor. Ön siparişlerin önümüzdeki 2 hafta için yüksek seviyede olma ihtimali söz konusu ve bu durumda da teslimatlar müşteriler için uzun süre bekleme gibi durumları beraberinde getirebilir.

Apple, büyük bir talep beklediklerini resmi olarak açıklamıştı; ayrıca Apple Watch için fiziksel satışlarda da potansiyel müşteriler için uzun tanıtım programları planlandı, bu durumda akıllı saati almak için uzun kuyruklar söz konusu olacabilir.

Cupertino’lu şirketin tarihteki ilk akıllı saati 349 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor. Maksimum fiyat ise 17 bin dolar. Saat boyları, saklama çantası ve kordonlar çeşitli seçenekler sunuyor; saati satın alanlar bunlar arasında da tercihler yapıyor.

Şimdiye kadar Samsung, Motorola ve Sony şirketleri akıllı saat pazarına girmişti, ancak sonuçlar büyük sükseler biçiminde değildi. Apple Watch ile bu durumun değişmesi bekleniyor.

YORUM

Yorumlar 0