iOS 8.3 Yayınlandı

iOS 8.3 Yayınlandı

Apple; iPad, iPhone ve iPod touch için iOS 8.3 güncellemesini yayınladı.

Daha önce geliştiriciler için Beta süreci başlayan iOS 8.3, son kullanıcı sürümü ile iPhone, iPad ve iPod touch için yayınlandı. Beta süreci 2 aya yakın süren işletim sistemi sürümünde çok sayıda yenilik söz konusu.

iOS 8.3, şimdiye kadar yayınlanan Apple iOS güncellemeleri içinde en kapsamlı olanlardan biri. Geliştirmeler, hata düzeltmeleri, yeni bir Emoji klavyesi ve performans iyileştirmeleri içeren güncellemeyi Apple mobil cihazınızda “Ayarlar » Genel » Yazılım Güncelleme” yolunu takip ederek indirebilirsiniz.

Güncellemenin dosya boyutu 285 MB ve Wi-Fi bağlantısı üzerinden indirilebileceği gibi hücresel yoluyla da yüklenebilmesi mümkün. Peki güncellemenin detaylı içeriğinde neler öne çıkıyor?

iOS 8.3 ile gelenler

iOS’un bu en don güncellemesinde uygulama başlatma, uygulama yanıt verilebilirliği,Wi-fi, mesajlar, Safari sekmeleri gibi konularda performans iyileştirmeleri dikkat çekiyor. Wi-Fi ve Bluetooth ile ilgili düzeltmelerinin yanı sıra ekran yönü, döndürme ve mesajlarla ilgili düzeltmeler de güncellemede öne çıkıyor.

Aile Paylaşımı, CarPlay, Kurumsal Özellikler ve Erişilebilirlik ile ilgili de bazı hata düzeltmeleri iOS 8 için yayınlanan bu ek güncelleme paketinin içeriği arasında yer aldı.

YORUM

Yorumlar 0