iPhone 6c Sızıntıları Başladı

iPhone 6c Sızıntıları Başladı

Apple’ın akıllı telefonları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın tanıtımının üzerinden yaklaşık 7 ay geçti. Ve bu bir bakıma da bir döngünün belki de yeni iPhone 6c modelinin habercisi.

Apple, her yıl Eylül ayında yeni akıllı telefonlar tanıtıyor ve 2015 yılı söz konusu olduğunda da tarih artık her zamankinden daha yakın. Hatta yeni modellere ilişkin ilk haberler de basında görünmeye başladı.

Apple’da Eylül ayında üç farklı modelin birden duyurulabileceği üzerinden durulurken bu modellerden birinin de iPhone 6c olacağı iddiaları basında çok konuşuldu. iPhone 6c’ye ait olduğu iddia edilen ve çeşitli internet sitelerinde yayınlanan görüntülerde ise olası cihazın arka kapağı açıkça gözler önüne serildi. Henüz tüm bunlar birer dedikodu ve gerçekliği doğrulanmasa da iPhone 6c modeline ilişkin işaretlerin güçlü olduğunu belirtmek gerekli.

İlgili görsel ise kameranın yanındaki True Tone Flash’ın yuvarlak form yerine dikdörtgen yapıda gelebileceğine işaret ediyor. Kamera ise iPhone 6 ve 6 Plus’taki çıkıntıya sahip değil; 2013 yılındaki modelleri anımsatıyor. Cihazda alt kısma gelindiğinde hoparlör ve mikrofon bölümlerinin tasarımlarındaki değişim de gözlerden kaçmıyor. Ürünün kalınlığının 2014 yılı modellerine kıyasla daha fazla olacağı da diğer detaylar arasında.

Yeni iPhone’lara dair gelişmeleri tüm detaylar eşliğinde takip etmeye devam edeceğiz.

YORUM

Yorumlar 0