Facebook Anıları Tazeleyecek

Facebook Anıları Tazeleyecek

İnsanların paylaştıkları fotoğraflara ve diğer anılara sık sık dönüp baktığını göz önünde bulunduran Facebook, bunu kolaylaştırmak için geliştirdiği On This Day uygulamasını duyurdu. Bu uygulama adeta ‘anıların tazelenmesini’ sağlayacak.

Popüler sosyal medya ağı Facebook, geliştirme faliyetleri ile her geçen gün daha ilgi çekici bir hal alıyor. Temelde arkadaşlarla iletişime ve sosyal paylaşım odağındaki Facebook’un yeni hedefleri arasında geçmişle bağın devamı da bulunuyor. Bu amaçla Yılbaşı öncesinde ilginç bir uygulamayı devreye sokan sosyal medya devi ‘bu harika yıl için teşekkürler’ teması ile paylaşımlara olanak tanımıştı.

Eleştiirlere maruz kalsa da bu ve benzeri adımlar üzerinde çalışılmaya devam ediliyor. İşte bu çalışmalardan birinin daha sonucu elde edildi ve On This Day adlı yenilik duyuruldu.

On This Day - Facebook

On This Day ile geçmişte bugün paylaşılan, bir yıl, iki yıl ya da daha öncesine ait durum güncellemeleri, fotoğraflar, arkadaş paylaşımları ve paylaşılan ya da etiketlenen diğer öğeler de görüntülenebiliyor. On This Day uygulamasına Haber Kaynağının sol tarafında yer alan On This Day bağlantısı üzerinden erişilebiliyor.

Yakın zamanda global olarak webde ve mobil cihazlar üzerinden kullanılabilecek olan On This Day hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0