HTC One M9 Plus Geliyor!

HTC One M9 Plus Geliyor!

HTC One M9’un ağabeyi HTC One M9 Plus, görüntüsü ve teknoloji özellikleri ile birlikte basına sızdı. İşte sürpriz gelişmenin perde arkası ve detaylar.

Tayvanlı teknoloji şirketi HTC, kısa süre önce İspanya’nın Barcelona şehrinde tanıttığı 2015 yılı amiral gemisi modeli One M9 ile çok konuşuldu. Şirketin özellikle 2014 yılındaki modelden tasarım anlamında pek farkı olmadığı için genel anlamda olumsuz eleştirilere maruz kaldığı bu modelinin ardından yeni bir modeli daha detayları ile ortaya çıktı.

HTC One M9 Plus adıyla sahne alacak model, birçok detayı eşliğinde basına sızarken söz konusu modeldeki öne çıkan özellik 1440 x 2560 piksel çözünürlük sunan 5.2 inçlik ekranı. QHD ekran anlamına gelen bu ekran özelliği ile HTC’nin önemli bir teknoloji atılımı yapması bekleniyor.

Modelin M9’a benzer bir tasarım anlayışı ile geleceği belirtilirken One M9 Plus’un 64 bit mimarisine dayanan 2.2 GHz saat hızında çalışan MediaTek işlemci, 3 GB LPDDR3 RAM, Ultra HD video oynatma özelliği, 802.11ac Wi-Fi standardı gibi özellikleri ise öne çıkacak. MediaTek işlemci yerine Snapdragon 810’un da gelme ihtimali bulunuyor.

HTC One M9 Plus kamera

HTC One M9 Plus’ın kamerasının, One M9’daki kameranın aynısı olacağı belirtiliyor. Ürünün model isminin One M9+ şeklinde lanse edileceğini de belirtelim. Tayvanlı teknoloji şirketinin yeni modelinde Android 5.0 Lollipop’a yer vermesine de kesin gözüyle bakabiliriz. Cihazın ön kamerası hakkında ise henüz bir bilgi ya da sızıntı haber gelmiş değil. Ancak beklentiler burada da One M8’deki arka kameranın cihazın bu seneki ön kamerası olcağı ve selfie severlerin bu yetenekli kamera ile karşılanacağı yönünde.

YORUM

Yorumlar 0