Sonraki Nexus LG Tarafından Üretilebilir

Sonraki Nexus LG Tarafından Üretilebilir

Google’ın akıllı telefonu Nexus LG imzasıyla tüketicilerin karşısına çıkabilir. İşte bu sürpriz gelişmeye ilişkin tüm detaylar ve merak edilen her şey…

Google’ın Nexus akıllı telefonlarının son üreticisi Motorola olmuştu, ancak serinin önceki modellerinde Samsung, HTC ve LG imzaları vardı. Gelen son bilgilere göreyse sonraki Nexus LG tarafından üretilecek. Gelişmenin detayları da bir hayli ilginç.

Geçtiğimiz günlerde bir sonraki Nexus telefonununun Huawei tarafından üreteceği dedikoduları ortaya atılmıştı. Ancak geçtiğimiz Pazartesi Google mühendislerinin LG merkezini ziyaret etmesi bu iddiayı rafa kaldırıp yeni bir iddianın ortaya çıkmasını sağladı: Sonraki Nexus’un LG tarafından üretilmesi. Güney Koreli LG, daha önce Nexus 4 ve Nexus 5 cihazlarını ürettiği için bu konuda oldukça tecrübeli. Üstelik Google tarafından da yüksek düzeyde ilişkilerini sürdüren bir firma. Bu nedenle LG’nin sonraki Nexus’u üretme olasılığı yüksek.

Ortaya atılmış en önemli iddia ise iki farklı Nexus telefon olacağı yönünde, orta seviye Nexus’u Huawei, üst seviye Nexus’u ise LG üretecek. İki farklı model olması ve iki farklı fiyat seviyesinde cihazlar olması kullanıcıları memnun edecektir.

Bakalım bu iddialar gerçek olacak mı, LG ve Huawei, Google ortaklığı ile Nexus cihazları üretecek mi yoksa başka firmalarda Nexus yarışına dahil olacak mı bunları zaman gösterecek.

YORUM

Yorumlar 0