Facebook Messenger Para Gönderme Özelliği!

Facebook Messenger Para Gönderme Özelliği!

Sosyal ağların bir numarası Facebook’a yeni bir özellik daha geliyor. Buna göre Facebook Messenger üzerinden para transferi yapılabilecek. Üstelik arkadaş listenizdeki herkese!

Popüler sosyal ağ Facebook’tan yeni bir açıklama daha geldi. Mesajlaşma hizmeti Facebook Messenger üzerinden para gönderip almaya imkan tanıyacak bir dizi yeni özelliğin ilk etapta ABD’de uygulamaya konulacağı belirtildi. Pilot ülke ABD’nin ardından diğer ülkelerde de Messenger üzerinden para alışverişleri söz konusu olabilir.

Uygulamanın önümüzdeki aylarda hizmete sokulacağı bildirilirken Facebook Messenger üzerinden para gönderip almak için izlenecek adımlar da kamuoyuyla şimdiden paylaşıldı.

Buna göre hizmetin içerisine yeni bir buton ekleniyor. ‘Dolar’ işareti şeklindeki bu sembole tıklandığında karşınıza Facebook Messenger içerisinde yeni bir ekran geliyor. Buraya göndermek istenilen tutar girilip ‘Gönder’ butonuna tıklandığında işlem tamamlanıyor. Bu servisten yararlanabilmek için gereken tek şey ise önceden tanımlı bir banka bilgisi. Paranın ulaşma süresinin de maksimum üç günü bulabileceği bilgisi paylaşılıyor. Facebook Messenger’ın bu yeni özelliği ile göreceği ilgi merakla bekleniyor.

Facebook böylelikle bankacılık işlerine de adım atmış olurken pilot ülke ABD’nin ardından Türkiye’ye de gelebileceğini belirtelim. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

YORUM

Yorumlar 0