WhatsApp Sesli Arama Özelliği Beta Sürecinde

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Beta Sürecinde

Android işletim sisteminde kullanımına başlanan WhatsApp Sesli Arama Özelliği için sıra iOS platformunda. İşte detaylar:

Android cihazlarda kullanımına başlanan WhatsApp Sesli Arama Özelliği, iOS cihazlarda da kısa zaman içinde milyonlarca kullanıcının hizmetine sunulacak. İlk etap olarak ise WhatsApp’ın ilgili özelliğinde Beta versiyonu kullanıma sunuldu.

iOS kullanıcıları arasında ilk olarak Hindistan’da ortya çıkan özelliğin dünyanın çeşitli ülkelerinde de kullanıldığı bilgisi geliyor. WhatsApp’ın sesli arama özelliğini edinmek için ise gereken tek şey App Store’dan en son sürümü indirmek olacak. Yakında WhatsApp’ınıza gelecek güncellemeyi yüklediğinizde sesli arama özelliğini de içeren bir dizi yeni özelliğe merhaba diyeceksiniz.

WhatsApp’ın yeni özelliğinin (WhatsApp Voice Call) özellikle GSM şirketleri açısından kötü olacağına yönelik beklenti var. Arama işlemlerini de WhatsApp üzerinden gerçekleştirmenin önünü açan özellik temelde başka bir kullanıcının aramasına cevap verilmesinde ibaret.

WhatsApp’ta ses kaydı yapıp karşı tarafa göndermek şeklindeki iletişim türü bir hayli popüler ve sesli arama özelliği çerçevesinde WhatsApp’ın mobil kullanıcıların hayatına çok daha yoğun biçimde gireceğini söylemek yanlış olmaz.

YORUM

Yorumlar 0