En Pratik Sağlık Uygulamaları

En Pratik Sağlık Uygulamaları

İlaç bilgilerinden görme testine, psikiyatrik yardımdan medikal sözlüklere Android veya iOS cihazlarınızda kullanabileceğiniz en pratik sağlık uygulamaları bir arada.

Vision Test

Vision Test, isminden de belli olduğu üzere gözlerinizi test ediyor. Görme keskinliği, astigmat, renk gibi testleri uygulamada deneyebilirsiniz. Eğer gözlükçüye gitmeniz gerekiyorsa da, uygulama en yakın yerleri harita üstünde size gösteriyor. Vision Test, kullanıcılardan genel olarak olumlu geri dönüşüm almış durumda.

Fiyat: Ücretsiz

Bebek Timer+

Anneler ve bebekleri için App Store’da sunulan kullanışlı uygulamalardan biri. Bebek Timer+ ile birlikte çocuğunuzun uyku sürelerini kontrol edebilirsiniz. Böylece çocuğunuzun ne zaman uyuduğu ve yeteri kadar dinlenip dinlenmediği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Uyku alışkanlarını grafik olarak da sunan uygulama, ayrıca uyku geçmişine de yer veriyor. Bebek Timer+ iPad dışında diğer iOS cihazlarla da uyumlu.

Fiyat: Ücretsiz

Medikal Tıp Sözlüğü Pro

Tıp terimleri için yararlı bir kaynak olan Medikal Tıp Sözlüğü, 71.600 adet Latince ve Türkçe kelimeyi barındırıyor. İnternet bağlantısına gerek kalmadan çevirimdışı olarak kullanabileceğiniz uygulama, özellikle doktorlar ve tıp öğrencileri için oldukça yararlı. Sözlükte hem Latince hem de Türkçe olarak hızlı şekilde arama yapabilirsiniz.

Fiyat: 5.49 TL

iEcza

iEcza, iPad’iniz veya diğer iOS cihazlarda kullanabileceğiniz en yararlı uygulamalardan bir tanesi. Uygulamadan Sağlık Bakanlığı ve İlaç Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilaç fiyatı listesine ulaşabiliyorsunuz.

iEcza barkod, ilaç adı ve etken maddeye göre hızlı arama özelliğine sahip. Ayrıca uygulamadan firma iletişim bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

Fiyat: Ücretsiz

Psikiyatri Cebinizde

Bir platform olarak tabir edilen Psikiyatri Cebinizde, zengin içeriği ile dikkat çekici. Uygulamada psikiyatrik değerlendirmeler, ilaçlar, tanı ve tedaviler bulunuyor. Psikiyatri Cebinizde’nin diğer ilgi çekici özelliklerinden bir tanesi ise Sinema Salonu bölümü. Burası geçmişten günümüze kadar hastalıkların nasıl tedavi edildiğine dair harika bir tarihçe sunuyor.

Uygulamada videolar, haberler gibi daha birçok içerik sağlanıyor. Tüm bunların ücretsiz olarak kullanıcılara sunulması en büyük artılardan bir tanesi.

Fiyat: Ücretsiz

YORUM

Yorumlar 0