Galaxy S6 Ön Talep Rekoru Kırdı

Galaxy S6 Ön Talep Rekoru Kırdı

Samsung Galaxy S6, tanıtımının üzerinden geçen kısa sürenin ardından 20 milyon üniteyi aşan ön taleplerle rekor kırmayı başardı. İşte detaylar:

Samsung Galaxy S6, İspanya’da gerçekleştirilen tanıtımının ardından operatör firmalar tarafından stoklanmaya başladı. Ön taleplerin alınmaya başlandığı bildirilirken, Güney Koreli teknoloji devinin en yeni akıllı telefonunun rekor ön sipariş aldığı açıklandı. Söz konusu rakam 20 milyon ünitenin üzerinde.

Güney Kore’de The Korea Times gazetesinde çıkan bu haber, Avrupa’daki mobil operatör şirketlerden birinin üst düzey yöneticisine dayandırılıyor ve rakamın 15 milyon ünitelik bölümünün Samsung Galaxy S6’yı, 5 milyon ünitelik bölümünün ise kenarlardaki eğimli ekranı ile dikkat çeken Galaxy S6 Edge modelini kapsadığı ifade ediliyor. Bu ön sipariş rakamları, Samsung adına bir rekor anlamı taşıyor. Ancak tüm bu açıklamaların resmi olarak doğrulanmadığını da vurgulamak gerekiyor. Spekülasyon amaçlı bir açıklama da olabilir.

Özellikle Avrupa pazarında yeni Galaxy’lere ilginin büyük olduğu görülüyor. Ön siparişin ilk başladığı ülkelerden biri Hollanda ve ilgi, yapılan açıklamaya göre bir hayli yüksek. Galaxy S6’nın bu ülkedeki başlangıç fiyatı 700 Euro olarak açıklanırken Galaxy S6 Edge ise 850 Euro’dan raflardaki yerini alacak. Cihazın dünya genelinde Galaxy S5’ten daha fazla satılması bekleniyor.

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge, performans özellikleriyle çarpıcılar. Her iki model de 8 çekirdekli işlemci ile geliyor. İşlemciler, iki adet dört çekirdekli yapıda geliyorlar. Cortex-A53 ve Cortex-A57 adlı birimler, cihazın maksimum 2.1 GHz’e kadar saat hızlarına ulaşabilmelerini sağlıyorlar. Adreno 430 grafik, 3 GB RAM, kablosuz şarj özelliği diğer öne çıkanlar.

Ürünler 5.1 inçlik 2,560×1,440 çözünürlüklü AMOLED ekrana sahip. 32GB, 64GB ve 128GB SSD klasında depolama kapasiteleri ile gelecek modellerin microSD desteği ise bulunmuyor. Bluetooth 4.1, NFC, en son Wi-Fi standardı ise ürünlerdeki bağlantı özellikleri. Galaxy S6 2,550mAh, S6 Edge ise 2,600mAh batarya ile geliyor.

YORUM

Yorumlar 0