SanDisk 200 GB microSD Kartını Duyurdu

SanDisk 200 GB microSD Kartını Duyurdu

SanDisk 200 GB microSD UHS-I hafıza kartı ile geniş depolama alanlarının yeni şampiyonu oldu. İşte akıllı telefon ve tabletler için yepyeni olanakların mimarı…

Dünyanın en büyük depolama alanına sahip microSD kartı Sandisk’ten geldi. Şirket, 200 GB depolama alanına sahip yeni hafıza kartı SanDisk 200 GB Ultra microSDXC UHS-I modelini duyurdu. İspanya’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2015 kapsamında lanse edilen yeni depolama ünitesi, akıllı telefon ve tabletler için 128GB seviyesindeki maksimum microSD kart desteğini de yüzde 56 artışla 200 GB noktasına taşıyacak.

SanDisk 200 GB microSD özellikler

90 MB/s transfer hızı ile dikkat çeken yeni SanDisk 200 GB microSD kart, ayrıca dakika 1200 fotoğraf gönderilebilmesine olanak tanıyor. Yüksek kapasiteli bu hafıza kartıyla birlikte artık 20 saatlik Full HD video kaydı gerçekleştirilebiliyor. Yine 4K için de gerekli depolama alanının önü ardına kadar açılmış oluyor. Bu gelişmeler, artan multimedya ihtiyaçları için sevindirici.

200GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I microSD fiyat

Nisan ayı itibarıyla satışına başlanması beklenen hafıza kartının fiyatı da açıklandı: 399.99 dolar. Hafıza kartının fiyatı ise ilk bakışta biraz yüksek gibi gelse de işlevi ve boyutu düşünüldüğünde makul bir rakam olarak kabul edilebilir.

SanDisk nedir?

SanDisk, flaş bellek teknolojileri alanında üretim yapan dünyanın en büyük üreticisidir. Merkezi Amerika’da Kaliforniya’dadır. SanDisk, ilk olarak 1988 yılında Dr. Eli Harari tarafından SunDisk adı altında kurulmuştur.

YORUM

Yorumlar 0