BlackBerry Leap İnceleme

BlackBerry Leap İnceleme

Fiziksel klavyesi olmayan 5 inç ekranlı yeni BlackBerry Leap, İspanya’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2015’te tanıtıldı.

Yeni BlackBerry modelinde lanse edilen iddialı akıllı telefon, Kanadalı şirketin dokunmatik ekranlı en yeni modeli olurken, nispeten uygun fiyat etiketiyle de dikkat çekiyor.

BlackBerry Leap özellikler

BlackBerry Leap, daha önce tanıtılan BlackBerry Passport kadar güçlü bir model olmasa da pil ömrü başta olmak üzere bazı özellikleri ile ön plana çıkma olasılığı var. 5 inçlik 720p HD çözünürlüklü IPS LCD ekrana sahip model, 5x dijital zoom yapabilen BlackBerry Leap 8 megapiksel arka kamera ile geliyor. Full HD video kaydına imkan tanıyan arka kameranın yanı sıra 2 megapiksellik ön kamera da ürünün özellikleri arasında.

2800 mAh batarya, 16 GB depolama, 2 GB RAM, 128 GB kadar MicroSD kart desteği ve 1.5 Ghz hızda 4 çekirdekli Snapdragon S4 Plus MSM8960 işlemci ürünün diğer önemli özellikleri. BlackBerry’nin bu modelinde 4G desteği de bulunuyor. BlackBerry Leap kalınlık ölçüsü de dikkate değer; cihaz, 1cm’e yakın kalınlığa sahip ve 170 gram ağırlığında.

BlackBerry Leap fiyat

Satış fiyatı ve piyasaya sunulacağı tarih bilgileri ise henüz açıklanmış değil. Türkiye’de 1200 TL civarı bir fiyat etiketi üzerinden satışa çıkabilir. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

YORUM

Yorumlar 0