Canon EOS 750D ve EOS 760D Tanıtıldı

Canon EOS 750D ve EOS 760D Tanıtıldı

Canon, giriş seviyesi EOS serisine eklenen etkileyici DSLR modelleri EOS 750D ve EOS 760D’yi tanıttı. Her iki model de yeni 24.2 MP sensör ve Canon’un DIGIC 6 görüntü işlemcisinin kullanılmasıyla daha canlı renkler ve net odak sunuyor. Ürünler, tasarımları ile önceki nesil modelleri andırsa da ilginç detayları ile dikkat çekiyor. Eklenen profesyonel sınıf özellikleriyle EOS 750D ve EOS 760D amatör fotoğrafçıları bir üst sınıfa taşıyor.

ISO 100-12.800 aralığı kapasitesi Canon EOS 750D ve EOS 760D’nin gün doğumu veya gün batımında, hatta iç mekanda bile, ayrıntıları güçlü sonuçlarla sunmasını sağlıyor. Ayrıca, ilk kez EOS 7D Mark II modelinde kullanılan Titreme Tespiti teknolojisi, kullanıcıya daha fazla esneklik tanımak için yapay ışık altında tutarlı pozlanan görüntüler sunuyor.

Canon EOS 750D sahipleri, özel anlarını otomatik çekim modları garantisiyle göz alıcı fotoğraflara dönüştürürken Full HD video da çekebiliyor. EOS 750D tutkulu fotoğrafçılara daha fazla yaratıcı özgürlük ve manuel kontrol sunarak, sezgisel olarak çok etkileyici fotoğraflar yaratmalarına imkan tanıyor.

Fotoğraf makinesinin saliselik anları bile asla kaçırmayan 5 kare/sn sürekli çekim modu, aksiyon dolu anlarınızı yakalıyor. EOS 750D ve EOS 760D, ister safaride koşturan hayvanlar ister aksiyon dolu maceracı sporlar olsun, her türlü çekim kompozisyonuna uyum sağlayan güçlü bir 19 çapraz tipte AF nokta sistemi sayesinde kusursuz netlik hassasiyetini garantiliyor.

Canon, EOS XXXD serisini uzun süredir güncellemiyordu. Şirket en son 2013 yılında bir model duyurmuş, 2014 yılını ise boş geçmişti. 2015’te ise iki model birden duyurarak adeta bir tür ‘telafi’ yoluna gidilmiş gibi görünüyor.

YORUM

Yorumlar 0