HTC One M9 Zorlu Rekabete Ne Kadar Uygun?

HTC One M9 Zorlu Rekabete Ne Kadar Uygun?

HTC One M9, İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen etkinlikte tanıtıldı. İddialı cihazın tasarım ve teknoloji özelliklerine göz atacağız.

Merakla beklenen HTC One M9, İspanya’da düzenlenen Mobile World Congress 2015’te tanıtıldı. Şirketin CEO’sunun konuşması ile başlayan tanıtım, geniş bir basın katılımına da sahne oldu. One M8’in yenilenmiş versiyonu olan One M9’da tasarımda öncül modele göre önemli farklılıklar yok, buna karşın önemli teknoloji yenilikleri söz konusu…

HTC One M9 özellikler bir hayli iddialı; 1920 x 1080 piksel çözünürlüklü 5 inçlik ekran, kılcal çizilmelere karşı dayanıklı yapı sağlayan Corning Gorilla Glass 4 ile kaplı halde. Cihazın donanım yapısı da beklenildiği gibi Snapdragon 810 temelinde. Üründe kullanılan Qualcomm imzalı bu işlemci, 8 çekirdekli yapıda ve 64 bit desteğine sahip.

3 GB RAM’I ile dikkat çeken modelin 32 GB dahili depolama kapastesine ek olarak microSD kart kullanılarak hafızasının 128 GB daha artırılabilmesi mümkün. Yazılım tarafından Sense 7 Arayüzü ve Google’ın en son işletim sistemi sürümü olan Android 5.0 Lollipop’un One M9’da önyüklü halde geldiğini de vurgulayalım. Ayrıca modelde Quick Charge 2.0 adını alan teknoloji ile 2840 mAh’lık bataryanın kısa süre içinde şarj olabilmesi mümkün hale geliyor.

Üründe kamera teknolojilerinin önemli ölçüde geliştirildiği görülüyor. 20 megapiksellik yeni kamera, aynı zamanda 4K video kaydı desteği de sunuyor. Kameranın çizilmelere karşı da iddialı bir adımla korunduğu dikkatlerden kaçmıyor. One M9 kamerası, safir cam kaplamalı. Selfie kamerası da geliştirilen cihazda 4 megapiksellik (Ultrapiksel) kameraya, selfie’lerin yeni sahibi olacak.

Yeni One modeli, ayrıca farklı renk alternatifi ile geliyor. Tasarımda ise kamera lensindeki irilik ve yanlardaki yeni buton konumlandırmaları dışında, öncül modelden herhangi bir fark bulunmuyor. Bu önemli bir hayal kırıklığı. Yeni Dot View kılıflar ise neyseki çok daha gelişmiş yapıları ile ön planda. Yazılımsal olarak geliştirilebilme özellikleri artırıldı. HTC One M9 inceleme sonuçları bu şekilde.

YORUM

Yorumlar 1
  • comment-avatar
    Murat 7 sene

    Kesinlikle bir hayal kırıklığı