Uçaktan Düşen MacBook Air Hayatta!

Uçaktan Düşen MacBook Air Hayatta!

Apple’ın en ince dizüstü bilgisayarı MacBook Air, Güney Afrika’da uçaktan düştü ve buna karşın hala çalışıyor.

İnanılmaz olay Güney Afrikalı bir pilotun dikkatsizliği ile gelişti. 300 metre yükseklikte seyir halinde bulunan küçük boyutlu uçak, 200km hızla giderken MacBook Air, bir takım başka şeylerle birlikte aşağı düştü.

Aniden gelişen olaydan sonra MacBook Air’i tarlasında bulan bir çiftçi, talihsiz pilota sosyal medya üzerinden ulaşarak bilgisayarını teslim etti.

MacBook Air

Halen çalışıyor

Olayda bilgisayarın dayanıklılığı hayret uyandırırken, halen çalıştığı gözlendi. Elbette bazı zararlar da gördü; çarpmanın etkisiyle klavyesinin altından itibaren yamulma, hafif açılma gibi estetik durumlarla karşı karşıya kalan üründe trackpad’in de toz buz bulduğu dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca soğutma fanlarının da işlevini kaybettiği açıklandı.

Gündeme geldi

Apple’ın dizüstü bilgisayar segmentindeki en şık ve en çok tercih edilen serisi olan MacBook Air, böylelikle uçaktan düşmesine karşın hayatta kalmayı başarmış oldu. Teknoloji dünyasına konu olan olaydan sonra Güney Afrikalı pilotun Apple ile ürünün değişimi için temasa geçtiği de bildirildi.

Dayanıklılık testlerine tabi tutulan teknoloji ürünlerinin ne gibi sonuçlarla sizi karşı karşıya bıraktığı zaman zaman gözlenir. İşte bu ilginç olayda da istenmeden de olsa bir dayanıklılık testi sonucu elde edilmiş oluyor. Evet, bu bilgisayar inanılmaz derecede sağlam!

YORUM

Yorumlar 0