VR for G3 Duyuruldu

VR for G3 Duyuruldu

LG’de sanal gerçeklik dünyasına adım attı ve VR for G3 adlı yeni aygıtını duyurdu. İşte LG G3 kullanıcılarını bekleyen yenilik.

Koreli iki büyük teknoloji şirketi Samsung ve LG’nin rekabetinde tansiyon gitgide yükseliyor. Akıllı telefonları ile pazar payını sürekli yükselten LG, Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR’ı ise uzaktan izlemeyi tercih etmişti. Suskunluk bozuldu ve LG, VR for G3 adlı sanal gerçeklik gözlüğünü duyurdu.

VR for G3 özellikler

LG G3 modeli ile uyumlu olan sanal gerçeklik gözlüğü VR for G3, Samsung Gear VR’a oldukça benziyor. Hatta Google’ın sanal gerçeklik gözlüğüne de (Google CardBoard) benziyor. Akıllı telefonunuza takılan bir sanal gerçeklik odaklı gözlük olarak tanımlanabilen ürün, sizi yürüyebildiğiniz, çevre seslerini duyabildiğiniz ve adeta başka bir evrende hareket ettiğiniz bir dünyaya götürüyor. Fantastik bir dünyaya. Bu arada şunu belirtmeden de geçmeyelim, teknoloji dünyasında sanal gerçeklik henüz emekleme aşamasında. LG’nin de bu atılıma çok geç kalmadan katılması ise teknoloji dünyası adına sevindirici gelişmeler arasında.

VR for G3

VR for G3 fiyat?

LG’den bu yeni ürünle ilgili herhangi bir fiyat bilgisi henüz gelmiş değil. Ayrıca önceden belirlenmiş pazarlarda tüketicilere sunulacak şeklinde bir ibareye de yer verildi. Türkiye’de yer alıp almayacağı da bu noktada kesinlik kazanmadı. Ama güzel bir haber var; LG, G3 satın alan kimselere bu ürünü ücretsiz verecekmiş. Muhtemelen LG G4 modelinde de bu aygıtın hediye olarak verilmesi gündeme gelecektir. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

YORUM

Yorumlar 0