Galaxy S6 Tasarım Detayları

Galaxy S6 Tasarım Detayları

Samsung Galaxy S6, Mart ayının başında tanıtılacak. Tasarımına dair detaylar ise ortaya çıktı bile.

Samsung’un 2015 yılındaki en önemli akıllı telefon modellerinden biri de Galaxy S6 olacak. Şirketin yüksek segmente dair özellikleri, 2000 TL’nin üzerinde olmayan bir fiyat etiketi ile kullanıcılara sunacak olması nedeniyle de tüm dünyada ilgiyle beklenen bir model durumunda olacak. Güney Koreli şirketin 2015 yılındaki en önemli ‘ilk’ akıllı telefonu olacak olmasına paralel olarak da ayrı bir önem taşıyor Galaxy S6. iPhone 6s ve 6s Plus modellerinin gelecek olması, LG G4, HTC One M9 modelleri derken rekabete ilk nokta atışı olacak Samsung’un yeni modeli.

Samsung’un tanıtımı gerçekleşecek modellerinin artık rutin halini alan bir özelliği var. Tanıtımdan çok önce ortaya çıkan cihaz özellikleri. Bunun başlıca nedeni elbette Asya’da para kazanmak için fabrika çalışanlarının ürün fotoğraflarını çekip basına satması. Ayrıca tasarıma dair çalışmalar da kimi zaman basına sızabiliyor. Galaxy S6 için de benzer bir durum yaşandı ve aşağıda göreceğiniz tasarıma dair özellikleri basına sızdı.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de de teknoloji basınına konu olan bu görseller, Galaxy S6’nın dış görünüme ilişkin fikir verdi, ancak hiçbir basın organında birazdan okuyacağınız yazı türünde bir analize yer verilmedi. İşte başlıyoruz…

Samsung Galaxy S6 - Boyutları

Modelin ön yüzüyle başlıyoruz. 14.3 cm’lik uzunluğa, 7.08 cm genişliğe ve 6.91 cm kalınlığa sahip olduğu görülen cihazda ekranın uzunluğu 10.73cm ve ekranın genişliği ise 6.43 cm. Boyutlar bu şekilde, yani bir önceki nesil Galaxy S5’dekine göre daha uzun ama genişliği daha az bir model geleceğe benziyor.

Galaxy S6 5 inçlik bir ekranla geliyor. Cihazın önceki nesil modeline benzer tasarım çizgisine sahip olduğu görülüyor ve özellikle ön yüzünde tanıdık detaylar söz konusuyken arka yüzünde oldukça büyük bir hal alan kamerası dikkatlerden kaçmıyor.

Galaxy S6 kamera

Cihazın arka yüzünde nasıl bir malzemenin kullanılacağı şimdilik kesinlik kazanmadı, ancak Note 4 benzeri malzeme bekleniyor. Zaten Galaxy S5’te de yine Note 4’tekine benzer bir kaplama ile karşılaşılmıştı. Cihazın kamera çıkıntısı dikkat çekiyor. 20 megapiksel gibi oldukça iddialı bir kamera ile gelmesi beklenen S6’da bunun için büyük bir lens kullanılmalı. Bunun sonucu olarak da dışa doğru da uzanan bir kamera lensine ev sahipliği yapılması gerekecek. Bu görüntüsüyle Nokia’nın 41 megapiksellik akıllı telefonlarını andırdığını da belirtelim.

Samsung Galaxy S6 - Kamera

Galaxy S6 özellikler

Samsung’un kısa zaman içinde tanıtımı gerçekleştireceği akıllı telefon, şimdiye kadar ortaya çıkan teknik özellikler dikkate alınacak olursa Super AMOLED QHD ekrana sahip olacak. 3 GB RAM, Exynos 7420 işlemci, 16-32-54-128 GB depolama alanlı seçenekler de yine öne çıkan özellikler olacak. LTE, Wi-Fi standartlarında da geliştirmeler olabilir. Bluetooth 4.1 özelliği de gelebilir. İşlemciye ilişkin de son dönemde çıkan bir dedikoduya göre Galaxy S6’da Snapdragon 810’a yer verilebilir. Bu çok yüksek bir olasılık olmasa da bir sürpriz gelebilir.

YORUM

Yorumlar 0