Vivaldi 10 Günde 500 Bin Kez İndirildi

Vivaldi 10 Günde 500 Bin Kez İndirildi

Ocak ayının sonunda teknik önizleme sürümü yayınlanan Vivaldi internet tarayıcısının ilk 10 gününde 500 bin kez indirildiği açıklandı.

Vivaldi, popüler web tarayıcısı Opera’nın eski CEO’su Jon Von Tetzchner’ın geniş bir ekiple oluşturduğu yeni bir proje. Windows, Linux ve Mac OS X için test sürümü yayınlanan yeni internet tarayıcısının ilk 10 gününde 500 bin kez indirildiği bilgisi Reuters haber ajansı ile paylaşıldı.

Vivaldi internet tarayıcısı nedir?

Vivaldi internet tarayıcısı Mozilla Firefox, Apple Safari, Google Chrome, Internet Explorer, Opera gibi tarayıcılara rakip olarak gelen yeni bir proje durumunda. Opera’nın eski CEO’sunun yüzde 90’ına sahip olduğu şirketin ürünü, Opera’ya benzer algoritmaları ile dikkat çekiyor. Buna karşın bir takım yenilikler de barındırıyor. Örneğin sayfaları kişiseleştirilebilme özellikleri sunuluyor. Yer imleri ve küçük notlarla sayfalar kişiye özgü bir şekilde kullanılabilmekte. Hızlı komutlar da yine Vivaldi özellikler arasında.

Vivaldi

Vivaldi deneme sürümü

Vivaldi’nin güçlü rakiplerinin arasında sıyrılıp ne denli yüksek ilgi göreceği şimdilik bir soru işareti. Ancak henüz deneme sürümü aşamasında olmasına karşın gördüğü ilgi dikkate değer. Aşağıdaki Vivaldi İndir kısmına tıklayarak siz de Vivaldi deneme sürümü kullanıcısı olabilir, hali hazırda kullandığınız web tarayıcılarına alternatif olarak bunu düşünebilirsiniz.

Vivaldi’yi indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0