Corning Project Phire Detaylanıyor

Corning Project Phire Detaylanıyor

Corning Project Phire adlı yeni adımıyla akıllı cihazlar için dayanıklı ekran camları üretimine yepyeni bir standart getirmeye hazırlanıyor. İşte hem ince hem de dayanıklı geleceğin akıllı cihaz camlarına dair detaylar.

Corning günümüzde 3 milyarı aşkın cihaz için dayanıklı camlar üreten bir şirket. Apple iPhone 4 için mucize bir süre içinde dayanıklı camlar tedarik etmesinin üzerinden geçen yıllarda da durdurulamaz gelişimi sürdürdü ve günümüzde hem Samsung Galaxy serisi akıllı telefonların hem de iPhone’ların camını sağlıyor. Üstelik başka ürün segmentlerinde de kullanım sahası buluyor.

Corning Project Phire

Şirketin en son Gorilla Glass ürününün dayanıklı cam serisini tanıttığı, bu camın prestijinin ise özellikle iPhone 6’lardaki kırılma durumları ile birlikte bir hayli zayıfladığı görüldü. Üstelik pahalı ama çok daha dayanıklı safir camlar da yavaş yavaş akıllı saat ve birkaç akıllı telefon modelinde tüketiciye sunulur oldu. Corning’in mevcut göstergelere yanıtı ise Project Phire adıyla yürütülen çalışmaların sonucunda üretilecek yeni Gorilla Glass olacak.

Farklı materyallerden üretilen yeni cam, çok daha dayanıklı olacak ve böylelikle safir cama yönelimin önüne bir set çekecek. İddia böyle. Önceki Gorilla Glass’tan 25 daha ince olacağı açıklanan üründe safir kalitesine yakın bir çizilmeye dayanıklı yapının da kullanıcılara sunulacağı ifade edildi. Peki yeni Corning ürünleri ne zaman gelecek? Yanıt: 2015 yılı sonu.

Corning, ayrıca TV’ler için Iris Glass adlı bir ürün daha geliştiriyor. Bununla ilgili de ilk bilgi CES 2015’te paylaşılmıştı.

YORUM

Yorumlar 0