Apple Fotoğraflar Uygulaması Yayınlandı

Apple Fotoğraflar Uygulaması Yayınlandı

Mac OS X için geliştirilen ve geliştirici sürümü yayınlanan Apple Mac için Fotoğraflar uygulaması ile iOS’daki kullanım kolaylığı Mac platformuna taşınıyor. İşte detaylar:

Apple’ın Mac için geliştirilen Fotoğraflar (Photos for Mac) adlı yeni uygulamasının geliştirici sürümü yayınlandı. Son kullanıcı sürümünün ne zaman yayınlanacağı henüz netlik kazanmayan uygulama, iOS’daki görüntü izleme deneyiminin Mac’e uyarlanmış hali gibi görünüyor.

Photos for Mac ekran görüntüsü

Masaüstü işletim sistemi için iPhoto ve Aperture uygulamalarının geliştirilmiş ve mobil işletim sistemi baz alınarak yapılandırılmış bir versiyonu olan yeni Fotoğraflar uygulaması, kullanıcı dostu bir yapıya sahip. Photoshop gibi özel fotoğraf düzenleme yazılımları ile rekabet etmesi mümkün olmasa da basitliği ve sosyal ağlarda paylaşıma yönelik minik dokunuşlara izin veren tasarımıyla dikkat çekiyor.

Peki Apple Fotoğraflar uygulaması özellikler nasıl? Fotoğrafları organize etmek ve düzenlemek için gelen Mac uygulamasında iOS benzeri arayüz ve kullanıcı araçları ön planda.

Photos for Mac ekran görüntüsü - 2

Apple Photos uygulaması, gerek profesyonellerin basit işlemler için kullanabileceği pratik bir platform olma iddiası, gerekse son kullanıcıların fotoğraflarını sosyal ağlara basit düzenleme işlemleri ile düzenli bir görünüm sağlaması yönünden öne çıkabilecek bir uygulama olacağa benziyor.

Şimdilik geliştirme aşamasında olan Apple Fotoğraflar, hala bazı düzenlenmesi gereken yönler barındırıyor. Uygulamanın son halinin birkaç ay içinde yayınlanması bekleniyor. Apple Mac haberlerine dair gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

YORUM

Yorumlar 0