Gorillaz, Geri Dönüşünü Instagram’da Açıkladı

Gorillaz, Geri Dönüşünü Instagram’da Açıkladı

Dünyanın en popüler çizgi film temalı müzik grubu Gorillaz, Instagram üzerinden yeni albümün ve uzun bir aradan sonraki geri dönüşün ilk işaretlerini verdi…

Gorillaz, küresel bir fenomen haline dönüştüğü 2000’lerin ilk 7-8 yılının ardından ilginç bir gerileme sürecine merhaba demişti. Grubun üyeleri arasında çıkan sürtüşmelerin 2009’da spekülasyondan çok daha ileri boyutlara taşınmasına karşın 2011’de bir albüm yayınlamayı başaran Gorillaz, yine de pek fazla ses getirmedi. Derken bu ikonik grupla ilgili söylentiler iyiden iyiye ‘sanırız artık serüvene sona eriyor’ noktasına kadar ulaştı. Neyseki sosyal ağların en büyük yıldızlarından Instagram’da grubun hayranlarını sevindiren ‘geri dönüş’ haberi geldi.

gorillaz

Grubun kurucularından Jamie Hewlett, Instagram üzerinden Murdoc ve Noodle’ın yeni çizimlerini yayınladıktan sonra Instagram mesajlarından birinde basit ama sansasyonel bir açıklamada bulundu: “Yes, Gorillaz returns.”

Gorillaz’ın döneceğine dair bu önemli cümle, grubun yeni albüm hazırlıkları içinde olduğu ve kısa süre içinde de albümün yayınlanabileceğine işaret şeklinde yorumlandı. Evet, grubun sorunlu üyeleri barışıyor ve yeni albüm yolda!

YORUM

Yorumlar 0