HTC M9 ve M9 Plus Göründü

HTC M9 ve M9 Plus Göründü

HTC M9 ve HTC M9 Plus, ön yüzüne dair tüm tasarım detayları göz önüne serilecek şekilde ortaya çıktı.

HTC One M7 ve 2014 yılında satışa çıkan HTC One M9 modellerinin ardından 2015 yılı beklentilerine çok detaylı olmasa da iyi bir yanıt verildi. HTC M9 model adına sahip amiral gemisi modelinin yanı sıra bir de HTC M9 Plus adlı daha büyük ekranlı modelin görselleri açığa çıktı.

HTC M9

Eski HTC One modelindeki çoğu görsel detay, HTC M9’da olmayacak. Aşağıda göreceğiniz fotoğrafla ilk kez kendini gösteren HTC M9 ve M9 Plus, tamamen cam ön panelleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca Nexus 9’dakine benzeyen hoparlör tasarımı da ilk göze çarpan yenilikler arasında. Alt kısımda parmak okuyucu özelliği de diğer öne çıkan tasarım detayı. Modelde böylelikle biraz da iPhone’u anımsatan bir fiziksel butona yer verilmiş oluyor. Köşelerinde yuvarlak geçişler ve antenlerin yer aldığı kısımlar ise yeni tasarımda yer alıyor.

Evan Blass - Twitter

Evleaks’te paylaştı. Cihazın selfie (özçekim) kamerası da bir hayli iddialı bir boyuta sahip. 13 megapiksel ön kameralı HTC Desire Eye’deki kameraya benzeyen büyüklüğü ile birlikte yeni M9’larda da bu ölçekte bir selfie kamerasına işaret ediliyor. Cihazın, 2-5 Mart tarihlerinde Barcelona’da düzenlenecek Mobile World Congress 2015’te görücüye çıkması bekleniyor.

İlginç bir detay olarak geçtiğimiz yıl önemli sızıntı görselleri Twitter hesabı üzerinden sıklıkla yayınlamasıyla gündemden düşmeyen Evleaks’in de söz konusu görseli paylaştığı görüldü. Bu durum, ilgili HTC modellerine ilişkin görselin doğruluğuna hemen hemen kanıtlar türde.

YORUM

Yorumlar 0