HTC One Gibi HP Tabletler!

HTC One Gibi HP Tabletler!

HP, yeni tabletleri Pro Slate 12 ve Pro Slate 8’i duyurdu. İşin ilginç yanı ise ne teknoloji özellikleri ne de fiyatlar; bu tabletler neredeyse küçük birer HTC One. İşte detaylar:

Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden HP, çok sayıda yeni modelinin duyurusunu gerçekleştirdi. Aralarında hibrit bilgisayarların da bulunduğu yeni modeller arasında en çok dikkat çekenler ise 12 inç ekrana sahip Pro Slate 12 ve 7.9 inç ekranlı Pro Slate 8 modelleri oldu. Nedeni ise açıktı; ikisi de adeta HTC One klonu gibiydi. Daha büyük ve daha siskin hatlarıyla birlikte.

Bu ilginç tasarım hamlesi, teknoloji çevrelerinde ‘tuhaf’ bir girişim olarak değerlendirilirken ürünlerin teknoloji özellikleri ise gayet iyi. Android 4.4 KitKat ön yüklü gelen tabletler; Snapdragon 800 işlemci, 2 GB RAM ve HP’nin özel uygulamaları ile geliyorlar. 2048 x 1536 çözünürlüklü ekrana sahip Pro Slate 8, bu özelliği ile gayet iddialı; buna karşın 12 inçlik Pro Slate 12’de ekran çözünürlüğü biraz hayal kırıklığı yaratıyor: 1600 x 1200. Piksel yoğunluğu neredeyse iPad’in yarısı.

HP Duet Pen

Donanım özelliklerinin dışında en çok dikkat çeken özellikleri ise HP Duet Pen adlı yeni bir kalemle gelecek olmaları. Bir kağıt üzerinde yazı yazıldığında dahi tabletlerin ekranlarında görünebilmesini sağlayan bu aygıt, özellikle öğrenciler ve toplantılarla haşır neşir olan profesyoneller içi ilgi çekici olabilir.

Fiyatlarına gelince biraz şaşırtırı sonuçlarla karşılaşılıyor. Çünkü Android’li tablet dünyasındaki en pahalı ürünler arasında konumlanıyor yeni HP’ler. Pro Slate 12 için belirlenen fiyat 569 dolar, Pro Slate 8 ise 449 dolardan satılacak.

HP’de ayrıca Windows ve Android’li iki seçenek halinde gelen Pro Tablet 10, Windows’lu HP Pro Tablet 408 ve hibrit model HP Elite x2 1011 dikkat çeken diğer yeni modeller.

YORUM

Yorumlar 0